Zapojte se do projektu 72 hodin 8.10.-11.10. 2015

Zapojte se do projektu 72 hodin 8.10.-11.10. 2015
10. 9. 2015
Dušan Brodský

Zúčastníte se s námi letošního ročníku 72 hodin?

Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konají již po čtvrté. Kdykoliv během těchto 72 hodin (8. – 11. října 2015) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů bude mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků.

Letošní motto zní: „Zasaď strom třeba se starostou…“ a tak se letos budou především sázet stromy. A proč sázet strom právě se starostou? Cílem projektu je také podpořit vztahy s radnicí v místech, kde fungují oddíly, skupiny a další dětské organizace. Věříme, že posílení vztahů s radnicí je prvním krokem ke spokojenému fungování. No a uznejte sami, když budete kopat jámu pro strom s panem starostou … nebude to prima? Kde není starosta, může pomoc sportovec, policista, youtuber, herec, novinář, babička, zkrátka kdokoliv, kdo bude mít chuť.

Do projektu je samozřejmě možné se zapojit i jakkoliv jinak. Například vymyslet úklidovou akci, zazpívat seniorům, či natřít autobusovou zastávku. Nápadů je mnoho a ne vždy se k nějakému kroku rozhoupeme, projekt 72 hodin je vhodnou příležitostí, jak udělat to, na co se už dlouho chystáte …

Co je cílem projektu?

Cílem 72 hodin je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho! Přesvědčit je, že jsou sami schopní změnit věci, které se jim nelíbí. Naučit je spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe. Díky pořádání jednotlivých projektů také posílit vztahy v místních komunitách a vytvořit hodnoty a zajímavé podněty pro smysluplné trávení volného času. Dále také navázat partnerství s místními radnicemi a podnikateli v obcích.

Kdo a jak se může zapojit?

Projekt je určen dětem i rodičům, mladým lidem, , školám a neziskovým organizacím, ale i neformálním skupinám a jednotlivcům, zkrátka všem, kteří podporují myšlenku dobrovolnictví a není jim cizí nezištně pomoci druhým, nebo svému okolí.

Vymyslete s kamarády projekt, který vás bude bavit, zlepší vaše okolí, pomůže lidem kolem vás, nebo jen někoho potěší. Na našem webu, či facebooku (www.facebook.com/72hodin.cz) naleznete mnoho informací o tom, jak postupovat, aby se vaše nápady proměnily na skutečnost. Dívejte se kolem sebe! Ve vašem okolí je spousta věcí, které se dají vylepšit, mnoho lidí, kteří potřebují pomoc, a mnoho takových, kteří se chtějí při práci bavit! Už teď se na ně moc těšíme!

Kdy to celé proběhne?

Projekty budou probíhat po celém Česku od čtvrtka 8. října 2015 od 12:00 do neděle 11. října 2015 do 12:00. Projekty mohou být libovolně dlouhé. Může se tedy jednat jen o několikahodinovou aktivitu, či o třídenní maratón dobrovolnických pra­cí.

Příručka pro organizátory

Tipy na projekty!

Služba potřebným (LIDÉ)

 • uspořádání divadelního, nebo hudebního vystoupení v domově pro seniory
 • zorganizování sportovního turnaje pro děti z dětského domova
 • uspořádat odpoledne plné her pro handicapované

Péče o přírodu (ŽIVÁ PŘÍRODA)

 • úklid parku, lesa, či jakékoliv části přírody
 • výsadba stromů, keřů
 • vyčištění koryta řeky, obnova studánky

Vylepšení života kolem sebe (OKOLÍ)

 • oprava dětského hřiště
 • pomoc při malování mateřské školy, autobusové zastávky
 • stavba ptačích budek

Více tipů na projekty naleznete na webech předchozích ročníků projektu 72 hodin: www.72hodin.cz/2012, www.72hodin.cz/2013, www.72hodin.cz/2014.

Projekt proběhne od 8. do 11. října 2015 po celé ČR.

Letošní ročník nese motto: „Zasaď strom (třeba) se starostou…“ a bude zaměřen především na výsadbu stromů, konat se však budou i další projekty stejně, jako v minulých letech.

V letošním roce nabídne ČRDM dobrovolníkům až 3 druhy projektových triček a to jak v pánské tak dámské variantě!

A mysleli jsme i na dámy a tak trička nabídneme i v dámském střihu. Koordinátor každého projektu dostane jako vždy tričko zdarma a ostatním dobrovolníkům ho nabídneme za symbolických 30 Kč jako příspěvek na tisk triček.

V letošním roce budeme trička nabízet přes elektronický obchod, jehož řešení nám zdarma poskytuje náš partner Shoptet s.r.o.. Díky tomuto elektronickému obchodu přesně uvidíte, kolik ještě zbývá triček od jaké velikosti, budete si moci zvolit fakturační a dodací adresu, vybrat způsob platby apod.

Veškeré informace o nákupu projektových triček vám dorazí emailem po registraci projektu.

Tak hurá a jdeme registrovat!

Časté otázky:

Jaký může být největší a nejmenší počet účastníků jednoho projektu?

 • Velikost skupiny může být různá, neexistuje žádný minimální, ani maximální počet. Důležité je pouze přizpůsobit velikost projektu počtu účastníků. Nezbytná je účast alespoň jedné osoby starší 18 let.

Mohu přihlásit svůj projekt, i když nejsem členem žádné organizace?

 • Projekt 72 hodin je otevřený každému mladému člověku, bez rozdílu věku, či příslušnosti k nějaké organizaci. Důležitá je chuť pomoct svému okolí.

Kdy a jak mohu přihlásit svůj projekt na webové stránce? Co všechno musím vyplnit?

 • Dobrovolnický projekt můžeš na této webové stránce přihlašovat až do samotného začátku 72 hodin, tedy do čtvrtka 8. října. Budeme od tebe potřebovat: název a popis projektu, předpokládaný počet účastníků, adresu, na které se bude projekt konat, jméno, věk a kontakt na vedoucího skupiny (koordinátora projektu), dále pak bude nutné nahrát nějakou ilustrační fotografii k tvému projektu. Projekt bude možné kdykoliv upravovat a měnit.

Kdo bude mít přístup k mým osobním údajům? Na co potřebujete veškeré tyto informace?

 • K tvým osobním údajům bude mít přístup pouze hlavní organizátor, tedy Česká rada dětí a mládeže. Tvou adresu pak potřebujeme pro zaslání balíčku s propagačními materiály pro tvou skupinu dobrovolníků.

Můžeme svůj dobrovolnický projekt realizovat i mimo termín 8. – 11.10.2015?

 • V rámci projektu 72 hodin můžete svůj projekt realizovat pouze v těchto dnech. Rádi bychom ostatním ukázali, co všechno dokáží mladí dobrovolníci změnit v tak krátkém čase. Snažte se proto prosím termín projektu dodržet.

Kdo mi dá peníze na materiál, který potřebuji ke svému projektu?

 • Při vymýšlení svého projektu musíš myslet i na jeho finanční zabezpečení. Na některé projekty potřebuješ peníze, na jiné ti postačí fantazie. Česká rada dětí a mládeže nemá prostředky na to, aby podporovala jednotlivé projekty. O pomoc (nejen finanční) můžeš požádat své okolí – zkus oslovit místní samosprávu a podnikatele. O tom, jak to udělat co nejšikovněji, se dočteš v „příručce pro koordinátory projektů“, kterou také nalezneš na tomto webu v záložce „Ke stažení“.

www.72hodin.cz

Tak hurá a jdeme registrovat!

72h_2015_letaka4_info_final272h_2015_letaka4_info_final1-172h2015_brozura-1 tz-crdm-2015-09-09-behem-tydne-se-do-projektu-72hodin-prohlasilo-pres-5000-dobrovolniku

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality