Výuka moderních dějin: Vyzkoušejte si vědomostní kvíz

Výuka moderních dějin: Vyzkoušejte si vědomostní kvíz
19. 11. 2020
Karolína Brodská

roč se sametové revoluci říká sametová? Kdo byl Milouš Jakeš? Co znamenají zkratky OF a StB? Otestujte své znalosti nebo znalosti vašich žáků o 17. listopadu. 

Jak jste na tom se znalostí moderních dějin vy? Jak jsou na tom vaši žáci a studenti? Otestujte své znalosti moderních dějin a porovnejte si výsledek s ostatními. 

Vaše znalosti můžete nejenom otestovat, ale i porovnat si je s výsledky ostatních. Dozvíte se tak například jak si stojíte oproti ostatním v podobném věku nebo se stejným pohlavím. Nebo například jestli jsou lepší příznivci jednotlivých hudebních žánrů. 

O projektu

Pro dnešní generaci Z a mileniály jsou události roku ´89 něco jako pro jejich rodiče národní obrození. Nezažili je a není nic špatného na tom, že v nich tápou. Cílem projektu OtazkaSvobody.cz je hravou formou pomoct doplnit chybějící znalosti moderních dějin s konkrétním zameřením na rok 1989.

Kvíz vzniknul jako součást dlouhodobého projektu společnosti O2 Svoboda není samozřejmost. Inspirací byl průzkum, který O2 realizovalo v loňském roce. Z něho vyplynulo, že podle 70 % lidí se ve školách nevěnuje dostatečný prostor výuce moderních dějin. To se potvrdilo i na výsledcích aktuálního průzkumu realizovaného na tisícovce mladých lidí od 16 do 30 let, který mapoval hloubku znalostí o událostech z období totality a ze kterého kvíz vychází. 

zdroj: https://www.o2chytraskola.cz/novinka/186/vyuka-modernich-dejin-vyzkousejte-si-vedomostni-kviz

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality