Výměna mládeže „Zdravé vaření“

Výměna mládeže „Zdravé vaření“
23. 6. 2015
Dušan Brodský

V malebné vesničce Stradonice nedaleko Prahy bude na přelomu června a července pořádně živo. Sjede se sem téměř čtyřicet mladých lidí z Polska, Slovenska a České republiky. Proč? Zúčastní se projektu Zdravé vaření (Healthy Cooking) podporovaného evropským programem Erasmus+.

Během týdenního projektu organizace Tmelník (28. 6. – 6. 7. 2015) si účastníci vyzkouší sami připravit různá jednoduchá a zdravá jídla, která budou moci uvařit i doma. A kdyby recept náhodou zapomněli, budou mít k nahlédnutí kuchařku, kterou společnými silami během týdne vytvoří. Dále budou mít možnost zjistit něco o kuchyni a stravovacích návycích doma i jinde a během polského, slovenského a českého večera budou mít možnost ochutnat dobroty z dané země, seznámit se nejen s gastronomií, ale i kulturou či historií.

Kromě toho je v plánu návštěva Prahy, zábavné tvoření životopisů a velmi důležitá bude i celodenní akce pro mladé dospívající z dětských domovů, která bude v režii účastníků a bude záležet hlavně na jejich nápadech, komunikačních a organizačních schopnostech.

Zdravé vaření přispívá svou troškou do mlýna k Food Revolution, celosvětové akci pořádané kuchařem J. Oliverem, která má za cíl vzdělávat děti a mládež o jídle (více o této akci najdete na www.foodrevolutionday.com). Navíc Zdravé vaření umožňuje zapojit se do mezinárodního projektu i osobám znevýhodněným (např. nízká znalost AJ, sociální poměry aj.).

Datum: 28.6. – 6. 7. 2015
Místo konání: Stradonice – Nižbor, Česká republika
Zúčastněné země: Česko, Slovensko, Polsko
Počet účastníků: 10 účastníků a 2 vedoucí z každé země
Věk účastníků: = 16 – 23 let=
Jedná se o inkluzivní projekt, zapojit se tedy může úplně každý, i když třeba neumí anglicky.
 Pro více informací o projektu neváhejte kontaktovat: ondrej@tmelnik.cz, +420 721 085 840
 
zdroj: http://www.nicm.cz/vymena-mladeze-zdrave-vareni

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality