Tandem Info prosinec 2014

Tandem Info prosinec 2014
9. 12. 2014
admin
Vážení příznivci a přátelé, rádi bychom Vás prostřednictvím prosincového newsletteru informovali o novinkách z česko-německého světa, zejména o blížící se uzávěrce pro odborné školy, které se mohou zapojit do Programu podpory odborných praxí, a naše příznivce současně pozvali na předvánoční komorní setkání, neboli Tandemové přástky.
Postupně budou na webových stránkách Tandemu přibývat vzdělávací akce, informační dny a semináře ze všech oblastí na příští rok.
Děkujeme za celoroční přízeň a přejeme příjemný adventní čas.Za Tandem Michaela Veselá


·         Pozvánka na předvánoční „Tandemové přástky“ Tandem srdečně zve své příznivce a partnery na komorní předvánoční Tandemové přástky“ aneb neformální společný a společenský večer v prostředí secesní Frišovy vily v Plzni, který proběhne dne 19.12. od 17 hodin.
·         Tandem spustil novou kontaktní databázi Nová, vylepšená kontaktní databáze běží na stejné internetové adrese: tandem-info.net/partner. Pokud hledáte partnerskou organizace, vřele doporučujeme…
·         Rozjeď to s Tandemem nově i do Rakouska! Společný program podpory Rozjeď to s Tandemem! je v roce 2014 otevřen také pro česko-rakouské projekty. Česko-rakouská setkání dětí a mládeže mohou být podpořena částkou až 10.000 Kč.
·         Nová brožura Němčina nekouše – Motivace k výuce německého jazyka na základních školách prostřednictvím jazykové animace V rámci projektu Němčina nekouše II byla nově přepracována, rozšířena a vydána brožura Němčina nekouše – Motivace k výuce německého jazyka na základních školách prostřednictvím jazykové animace.
·         Akce TandemuInformační a síťovací den mezinárodních výměn mládeže v Mnichově a Norimberku Dne 26. 2. a 27. 2. 2015 se v Mnichově a v Norimberku setkají zástupci řady institucí se zkušenostmi z oblasti práce s mládeží, mj. ConAct, DPJW, DFJW, Bavorský kruh mládeže, DRJA, Most německo-turecké mládeže a Tandem, aby Vám pomohli s mez. projekty mládeže, žádostmi a financemi. Všichni jste srdečně zváni!
·         Česko-německý adventní kalendář s ahoj.info Nechte se každý předvánoční, adventní den inspirovat a pobavit na česko-německém portálu ahoj.info příspěvky našich dobrovolnic v rámci jejich evropské dobrovolné služby.
·         Projekt „Krůček po krůčku do sousední země“ byl slavnostně zakončen v Drážďanech 5. 11. 2014 proběhla v Drážďanech závěrečná akce projektu „Krůček po krůčku do sousední země“. Díky tomuto projektu financovanému z prostředků EU byly v letech 2012–2014 podpořeny přeshraniční aktivity v celkem 125 českých a německých zařízeních.
·         Finance a termíny Uzávěrka přihlášek Erasmus+ – odborné praxe na školní rok 2015/2016 Chcete vyslat Vaše žáky na praxi do Německa? Zapojte se do Programu podpory odborných praxí. SOŠ, SOU a VOŠ si mohou u Tandemu podat přihlášku v rámci projektu Erasmus+ 2015 na školní rok 2015/2016. Termín podávání přihlášek je 12. 12. 2014.
·         Jazykové animace pro ZŠ a víceletá gymnázia I pro letošní rok 2014/2015 se nám díky Velvyslanectví Spolkové republiky Německo podařilo získat nemalou finanční podporu projektu Němčina nekouše II. Školy mají možnost si i nadále objednávat bezplatné jazykové animace pro žáky, prezentace pro rodiče a jiné. 
·         Různé Zažijte adventní Plzeň s Tandemem! Mladí lidé představují Plzeň zábavnou formou prostřednictvím interaktivních prohlídek.Check Czech 3

Chceš pomoct svým kámošům z čojč s češtinou? Ukázat jim Plzeň? Pak přijď na Check Czech – kurz češtiny od 30. 1.do 2. 2. 2015 do Plzně.

Čojč MAGNET 2015

Plzeň je v roce 2015 Evropským hlavním městem kultury. A čojč – divadelní síť Čechy Bavorsko známá také jako Čojčlandská kulturní síť, je toho všeho oficiální součástí. Hledáme 45 mladých lidí z Čech a 45 mladých lidí z Německa z regionů podél česko-bavorské hranice.

Vypsání pracovní pozice Praktikant/ka ve vlaku za kulturou

Centrum Bavaria Bohemia hledá dd 17. 1. 2015 praktikanta (-ku), jehož hlavní úlohou bude podpora kulturního animátora. Uzávěrka přihlášek je 12. 12. 2014.

·         Cena pro nejlepšího učitele němčiny 2014/2015 Pod Ministerstvem školství ČR a ve spolupráci s českým Spolkem germanistů a učitelů němčiny (SGUN) vypisují  partneři kampaně Šprechtíme již 3. ročník soutěže o cenu pro nejlepšího učitele němčiny. Nominace zasílejte do 31. 12. 2014. Přihlásit se samozřejmě mohou i sami učitelé se svými vlastními projekty. Uzávěrka přihlášek je 31. 3. 2015.
·         Festival Mitte Europa nabízí praktikum a volné místo spolupracovníka Občanské sdružení »Misslareuth 1990. Mitte Europa« e. V. hledá pro svůj přeshraniční kulturní projekt FESTIVAL MITTE EUROPA  Bayern · Čechy · Sachsen českého spolupracovníka/ spolupracovnici a zároveň mladým kulturním manažerům nabízí praktikum v organizačním týmu festivalu.
·         Česko-německý fond budoucnosti vypisuje stipendia na akademický rok 2015/2016 Česko-německý fond budoucnosti vypisuje na akademický rok 2015/2016pro české a německé studenty 10 stipendií ke studijnímu pobytu v příslušné sousední zemi. Uzávěrka přihlášek je 15. 12. 2014.
·         Soutěž Europeans for Peace Stiftung Erinnerung, Verantwortung und Zukunft (EVZ) vypisuje soutěž pro mezinárodní školní a mládežnické projekty.  Soutěž podporuje mezinárodní setkání mezi školami a mládežnickými organizacemi z ČR a SRN a dalších zemí. Uzávěrka je 15. 12. 2014.
 Redakce: Michaela Veselá – mimoškolní oblast Zodpovědná osoba: Jan Lontschar – ředitel Tandemu

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality