Tandem Info duben 2015

Tandem Info duben 2015
16. 4. 2015
Dušan Brodský

Důležité

Vyšší podpora pro české hospitanty do Německa

Nejlepší možná zpráva pro zájemce o hospitaci v rámci programu Učit se navzájem. Nově mají hospitantni nárok na 35 /den. Vyberte se sami či ve spolupráci s Tandemem vhodné zařízení a vyjeďte až na 3 měsíce čerpat zkušenosti a zlepšovat jazykové znalosti.

· Představuje se nová tvář v Tandemu

V Tandemu můžete opět potkávat staronovou tvář v rámci Programu podpory odborných praxí. Z rodičovské dovolené se vrátila Jarmila Půbalová (roz. Chrástková), která se těší na kreativní spolupráci s Vámi.

Akce Tandemu

· Pozvánka na Evropský den sousedů

V sobotu 30. května 2015 odpoledne ožije 13 míst po celé Plzni zajímavým programem. Jedním z ohnisek je i Riegrova ulice, kde sousedské aktivity pořádá ve spolupráci s dalšími organizacemi Tandem.

· Seminář Jak na česko-německé projekty

Zveme všechny předškolní pedagogy na seminář k plánování, realizaci a financování přeshraničních projektů. Seminář se koná 28. 4. 2015 v Děčíně.

· Maultaschen und Piroggen aneb téma diverzity v mezinárodních výměnách mládeže

Tandem zve pracovníky s mládeží, pedagogy i jednotlivce, jež si chtějí prohloubit znalosti k diverzitě, rozmanitosti a interkulturnímu vzdělávání. Určeno pro zájemce z ČR, SRN, Polska a Ruska. Seminář proběhne od 11. do 14. června v Bad Liebenzell. Je možné se zúčastnit jen části programu.

Finance a termíny

· Just chillin´ aneb druhý ahoj.info seminář

Potřebuje tvůj život relax? Chceš poznat nové kamarády z Německa, užít si víkend plný zábavy v krásné české přírodě? Seminář na Šumavě ve dnech 15-17. května. Tak se přihlas! Uzávěrka je 30. dubna.

· Podpora česko-německých mimoškolních projektů

I v roce 2015 mohou být česko-německá mimoškolní setkání dětí a mládeže podpořena z programu Rozjeď to s Tandemem! Malé projekty prvožadatelů mohou získat také mimořádnou podporu z Česko-německého fondu budoucnosti.

·Program na podporu česko-rakouských setkání mládeže

Získejte finanční prostředky na česko-rakouské setkání mládeže. Program Rozjeď to s Tandemem! podporuje nově také česko-rakouská setkání a je určen pro subjekty a skupiny pracující v mimoškolní oblasti s dětmi a mládeží od 8 do 26 let.

· Za vzděláním do Německa s finanční podporou

Jste pracovník s mládeží a chcete se zúčastnit semináře, workshopu či kurzu v Německu, ale účastnický poplatek je příliš vysoký? Tandem se může podílet až do výše 80% částky na jeho uhrazení. Více o programu Vzdělávání …

· Česko-bavorské výměny pedagogů MŠ a ŠD

V průběhu celého roku 2015 je možné žádat o podporu na oboustranné výměny pro pedagogy z Česka a Bavorska. Poznejte, jak to chodí v zařízeních na druhé straně hranice!

Různé Tandem

· Bavorské kulturní dny v Plzni

Bavorské kulturní dny jsou přehlídkou úspěšné česko-bavorské přeshraniční spolupráce, rozvíjející se již od dob kandidatury na titul Evropského hlavního města kultury 2015. Proběhnou ve dnech 20. 4. – 26. 4. 2015.

· Současná bavorská literatura: autorské čtení

25. dubna 2015 představí v prostorách Tandemu v Plzni čtyři autoři z Řezna svoji tvorbu pro mladé. Čtení v německém jazyce, vstup volný.

· Tipy na letní dětské tábory s němčinou v roce 2015

Přinášíme Vám přehled letních táborů pro rok 2015, kde se mohou děti a mladí lidé mimo jiné procvičit či zdokonalit v německém jazyce.

Různé

· Mezinárodní seminář pro učitele němčiny

Od 10. do 21. srpna 2015 se v Míšni-Siebeneichenu na Saské akademii pro další vzdělávání učitelů koná mezinárodní seminář pro učitele němčiny ze ZŠ a SOU. Přihlašování je možné do 20. dubna 2015.

· Hledají se účastníci na česko-německý tábor v Saském Švýcarsku

Na česko-německý tábor Česko-německé dobroudružné prázdniny, který se  koná ve dnech 25. 7. až 1. 8. 2015 v Saském Švýcarsku, se hledá 9 německých a 9 českých dětí se zájmem o přírodu ve věku od 8 do 12 let.

 

· Hledají se účastníci na česko-německý workcamp v Krušných horách HeuHoj-Camp 2015

Na česko-německý workcamp HeuHoj-Camp 2015, který se koná ve dnech 27. 6. až 12. 7. 2015 v Krušných horách, se hledají účastníci. HeuHoj-Camp je otevřen pro všechny, kteří se zajímají o přírodu a česko-německou přeshranič. spolupráci.

· Účastníci na česko-německý jazykový kurz s jazykovou animací a pedagogikou Zažít a naučit se

Hledají se účastníci na česko-německý jazykový kurz s jazykovou animací a pedagogikou Zažít a naučit se, který se koná ve dnech 24. 7. až 2. 8. 2015 v Srbsku u Karlštejna. Uzávěrka přihlášek je 1. 5. 2015.

· Letní jazykové školy němčiny v Českých Budějovicích a Poděbradech

Nabídka dvou letních jazykových škol němčiny v Českých Budějovicích a Poděbradech pro české studenty veřejných vysokých škol, kteří se mohou ucházet i o stipendium. 30. dubna 2015 je uzávěrka.

· StudyWorld Berlin 2015 – možnosti studia, praxe a vzdělávání v Německu

Co, jak a kde v Německu studovat? Kde mohu absolvovat praktikum? Jaké jsou další vzdělávací příležitosti? To a více se dozvíte na mezinárodním veletrhu, který proběhne ve dnech 24. a 25. dubna 2015 v Berlíně.

· Mezinárodní letní jazyková škola v Plzni

Západočeská univerzita v Plzni (ZČU) pořádá 26. ročník Mezinárodní letní jazykové školy, která se koná ve dnech 13. – 31. 7. 2015 v Univerzitním areálu Plzeň – Bory. Uzávěrka přihlášek je 17. 5. 2015.

· Nabídka workcampů a setkání mládeže

Das Jugendreferat im Volksbund Deutsche Kriegsgräberfürsorge e. V. organizuje workcampy a setkání mládeže na Hessensku pro mladé lidi ve věku 13-26 let z celé Evropy. Uzávěrka přihlášek je 30. 4. 2015.

Z kontaktní burzy

· Hospitace k protidrogové prevenci za podpory Tandemu

Vyber si z mnoha hospitačních nabídek v kontaktní burze a vyjeď na několikadenní hospitaci do sousední zeme. Tandem převezme náklady na ubytování, stravování a tlumočení. Není o čem přemýšlet, jen vyjet!

·Vybíráme aktuality z kontaktní burzy

Pokud hledáte projektového partnera, místo na hospitaci v Německu, skupinu mladých lidí na česko-německou výměnu žáků či dětí s volnočasovými aktivitami, zkuste naše tipy z kontaktní burzy.

 

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality