Tandem Info červen 2016

Tandem Info červen 2016
24. 6. 2016
Kamila Matějková

Tandem Info červen 2016

ze dne 24. června 2016

s velkou radostí Vám oznamujeme, že se již brzy rozjede náš nový projekt „Sousední světy – Nachbarwelten. Česko-německé jazykové a mediální projekty pro děti od 3 do 8 let“. Neváhejte se také přihlásit na již 9. česko-německé setkání mládeže, které se po 20 letech vrací zpět do Poličky, kde se konalo poprvé.

 Přejeme Vám příjemně strávené letní dny a v září se Vám budeme opět hlásit se spoustou česko-německých akcí.

 Za Tandem Monika Štroblová

Akce Tandemu

 9. česko-německé setkání mládeže „20 let po Poličce“

Buďte u toho! Letos je tomu už 20 let, co se v malebné východočeské Poličce uskutečnilo historicky první česko-německé setkání mládeže. Na setkání se mohou přihlásit všichni zájemci ve věku 16–26 let. Přihlášky jsou otevřeny do 31. července 2016.

Jazyková animátoři se vzdělávali

Ve dnech 10.–12. června 2016 se setkalo 21 jazykových animátorů, aby se dále vzdělávali v metodě jazykové animace, zprostředkování odborné slovní zásoby a diverzity s fokusem na realizaci přípravných dnů v rámci Programu podpory odborných praxí.

Interkulturní školení pro budoucí vedoucí mládeže

Organizace djo-Deutsche Jugend in Europa pořádá ve spolupráci s Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže v termínu 20.–28. srpna 2016 v Spukschloss Bahratal interkulturní česko-německo-rumunské školení pro budoucí vedoucí mládeže.

 

Finance a termíny

Program Odmalička: podpora setkávání dětí do 6 let

Žádosti o podporu na česko-německá setkání dětí do 6 let na druhou polovinu roku 2016 lze podávat do 6. července 2016. Veškeré potřebné informace najdete na našich stránkách. V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Finanční podpora na odborné praxe – podávání přihlášek do 30. září 2016

Plánujete s partnerským zařízením v Německu odbornou stáž na první pololetí roku 2017? Požádejte si u Tandemu o finanční podporu na její realizaci. Termín pro podávání předběžných přihlášek je 30. září 2016.

Aktualizovaná brožura s možnostmi financování

Peníze jsou vždy až na prvním místě a všichni víme, že bez nich by žádný projekt nemohl proběhnout. Tandem proto dlouhodobě monitoruje relevantní zdroje, které mohou zájemci o česko-německou, resp. mezinárodní spolupráci mládeže využít. Prostřednictvím kofinancování tak lze často zajistit vznik projektu. Věříme, že pro vás bude brožura užitečná a přínosná.

Projekt Němčina nekouše pokračuje třetí řadou

Projekt Němčina nekouše pokračuje i v roce 2016 a 2017. Základní školy a víceletá gymnázia mají nadále možnost objednávat si bezplatné jazykové animace pro své žáky s cílem zvýšit počet dětí učících se německý jazyk.

 

Různé Tandem

Hledáme zájemce o jednoroční dobrovolnický pobyt v Německu

Spolek Bavaria Bohemia e.V., zřizovatel Centra Bavaria Bohemia v Schönsee (Bavorsko), nabízí od srpna 2016 do července 2017 místo dobrovolníka v rámci Evropské dobrovolné služby v přeshraničním česko-bavorském projektu.

Tipy na letní dětské tábory s němčinou v roce 2016

Přinášíme vám přehled letních táborů pro rok 2016, kde se mohou děti a mladí lidé mimo jiné procvičit či zdokonalit v německém jazyce. Seznam bude průběžně doplňován. Některé termíny nejsou ještě známy.

 

Různé

Den jazyků sousedů

Sdružení Trilingo zve na 5. ročník Dne jazyků sousedů, který se koná 23. září 2016. Mateřské školy se mohou hlásit do 24. června 2016.

Dodatečný výběr do 10. a 11. ročníku dvojnárodnostního Gymnázia Friedricha Schillera v Pirně ve školním roce 2016/17

MŠMT ČR oznamuje, že se uvolnila stipendijní studijní místa pro české žáky ke studiu v 10. a 11. ročníku dvojnárodnostního dvojjazyčného česko-saského projektu realizovaného na Gymnáziu Friedricha Schillera v Pirně.

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality