Stáže s Cestou pro mladé – praxe pro studenty posledních ročníků

Stáže s Cestou pro mladé – praxe pro studenty posledních ročníků
7. 7. 2017
Dušan Brodský

Cesta pro mladé realizuje stáže přímo ve firmách v ČR. Jejich prostřednictvím propojuje studenty posledních ročníků VŠ (3. i 5.), VOŠ, SŠ a firmy, které ctí smysl vzdělávání a chtějí předat zkušenosti mladým lidem. Studenti si mohou vybrat konkrétní pozici, kterou by si rádi vyzkoušeli a získali v ní praxi. V nabídce je více než 130 pozic od architekta, přes programátora, specialistu marketingu nebo personalistu až po veterinárního lékaře. Studentům stačí nezávazná online registrace na webu Cesty pro mladé a uvidí kompletní aktuální nabídku stáží v celé ČR. V rámci stáže mají studenti možnost absolvovat zdarma také e-learningové kurzy soft skills, na téma time management, stress management, práce s informacemi nebo komunikační dovednosti a individuální poradenství v oblasti kariérního rozvoje. Nejenže si vyladí své CVčko, ale mají také prostor zeptat se odborníka na cokoliv, co je z oblasti trhu práce zajímá. Jedním z největších benefitů pro studenty je bezpochyby navázání nových kontaktů, získání praxe a možná i budoucího zaměstnavatele. Ovšem i firmám přináší Cesta pro mladé řadu výhod a za poskytnutí stáže získají finanční kompenzaci nákladů. Stáže jsou zcela zdarma.

A co říkají na stáže naši stážisté?

„Stáž mě velice nadchla a byla obrovským přínosem a zkušeností jak pro mé profesní znalosti, tak pro můj osobní rozvoj. Upřímně jsem ani sám nečekal, že z toho budu mít takové potěšení. Děkuji.“ Petr, stáž na pozici Provozní.

„Tato zkušenost mi přinesla náhled do praxe, do celkového fungování podniku i otevřela cestu na trh práce.“ Veronika, stáž na pozici Finanční referent.

„S průběhem kurzu jsem byla spokojená hlavně z důvodu vyzkoušení si práce, kterou jsem vždy v budoucnu chtěla dělat. Díky kurzu jsem se mohla zapojit do pracovního týmu a postupně se zaučit. Po skončení kurzu mi byla nabídnuta práce.“ Anežka, stáž na pozici veterinární technik

„Příjemné prostředí, příjemný mentor a tím i příjemná práce. Hodně jsem se naučila a zjistila jsem, že v praxi to je úplně jiné, nežli to, co nás učí ve škole. Za tuto příležitost velmi děkuji.“ Kateřina, stáž na pozici účetní

Více informací naleznete na webu Cesty pro mladé, Facebooku, YouTube nebo Instagramu.

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality