Soutěž iSejf

Soutěž iSejf
10. 6. 2015
Dušan Brodský

Skvělá možnost vyhrát hodnotné ceny
Zapojte děti do soutěže iSejf, zbývá už jen týden do konce čtvrtého kola

Již pouhý týden zbývá do konce čtvrtého kola soutěže iSejf. Ještě sedm dní (do 15. června) tak mají děti od 12 do 18 let na to, zúčastnit se soutěže o hodnotné ceny, jakými jsou např. mobilní telefon Acer s 13MP fotoaparátem, selfie tyčky nebo flešky od společnosti Alza.cz, která je partnerem tohoto kola.

JAK SOUTĚŽIT?

Fotit selfie je zábava. Je to jednoduché a rychlé a je super, že fotka se dá hned sdílet na Facebooku nebo poslat kámošům. Proč ne, že? Ale přemýšleli jste někdy nad tím, proč se všichni tak často fotí? A co si o tom myslí dospělí a hlavně starší lidé? Právě ti, kteří ve svém mládí neměli možnost něco takového dělat, protože digitální fotografie a internet byly tehdy něco jako sci-fi.

1. Připravte si čtyři otázky, které se týkají fenoménu selfie a sdílení těchto fotek. Dvě z nich už jsme vymysleli za Vás, další dvě jsou ponechány plně Vaší kreativitě. První dvě otázky jsou následující:

i. Co si myslíte o současné módě mladých lidí – pořizování tzv. selfie (vlastních fotografií mobilním telefonem)?

ii. Existoval v době Vašeho dospívání nějaký podobný fenomén spojený s fotografováním/chlubením se?

2. Zajděte za jedním ze svých prarodičů (případně si vyberte jiného staršího člověka) a položte mu tyto otázky. Odpovědi si pečlivě zapište.

3. Vytiskněte si „Souhlas se zveřejněním“ (zde ke stažení), vyplňte jej a podepište ho Vy i dotazovaný člověk.

4. S dotazovanou osobou pořiďte selfie.

5. Celý rozhovor i s fotkou upravte tak, jako by měl vyjít v nějakém populárním časopise. Můžete v počítači (například ve Wordu), ale i ručně psaný.

6. Vše včetně naskenovaného Souhlasu se zveřejněním vložte do formuláře zde na stránkách (zobrazí se po kliku na tlačítko „Chci soutěžit“) a odešlete nám do soutěže. Příspěvky bez vyplněného Souhlasu se zveřejněním nebudou zařazeny do soutěže!
Hodně štěstí v soutěžení,
Národní centrum bezpečnějšího internetu

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality