Přihlaste se na Visegrádské stipendium

Přihlaste se na Visegrádské stipendium
7. 1. 2016
admin

Do 31. ledna 2016 máte možnost přihlásit se na stipendium, které nabízí Mezinárodní visegrádský fond (MVF).

Stipendia MVF jsou určena ke studiu v magisterských studijních programech a k postgraduálnímu studiu/výzkumu na dobu 1 až 4 semestrů na všech akreditovaných veřejných nebo soukromých univerzitách nebo akreditovaných pracovištích Akademie věd v zemích Visegrádské čtyřky (V4 – ČR, Maďarska, Polska, Slovenska) a v dalších zemích (viz níže).
Stipendijní program MVF má tři schémata:
1. Intra-Visegrad Scholarships: Stipendia v rámci zemí V4
2. Out-going scholarships: Stipendia pro občany zemí V4 do těchto zemí: Albánie, Arménie, Ázerbajdžán, Bělorusko, Bosna a Hercegovina,Černá Hora, Gruzie, Makedonie, Moldavsko, Srsbko a Ukrajina.
3. In-coming scholarships: Stipendia pro občany partnerských zemí do zemí V4.

Žadatelé ze zemí V4 se mohou přihlásit na jeden až dva semestry studia na vysokoškolské instituci  v zemích V4 (Intra-Visegrad), nebo v partnerských zemích schématu “Outgoing scholarships.”

Kdo se může přihlásit
– občané zemí: ČR, Maďarska, Polska, Slovenska, Albánie, Arménie, Ázerbajdžán, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Gruzie, Kosovo, Makedonie, Moldavsko, Rusko, Srsbko, Ukrajina.
– ti, kteří mají za sebou alespoň čtyři univerzitní semestry, v době přihlášení; šest semestrů (ekvivalent bakalářského studijního programu) na začátku stipendia
– ti, kteří jsou schopni strávit celou dobu trvání stipendia v hostitelské instituci

Stipendium
Úspěšní žadatelé o stipendium dostanou 2 300 euro za semestr. Žadatelé, jejichž univerzita nebo místo zaměstnání je v  době podání žádosti dále než 1 500 km od vybrané hostitelské univerzity/instituce, splňují podmínky pro udělení grantu na jednorázovou úhradu cestovních nákladů.

 

Jak se přihlásit

Uzávěrka přihlášek je 31. ledna 2016 na stránkách MVF.

Před tím, než se přihlásíte, přečtěte si pravidla stipendií a instrukce k nim.

Detailní informace naleznete na stránkách MVF.

 

ZDROJ

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality