Pouliční sousedská slavnost – Posousedsku II. – 31.5.2017

Pouliční sousedská slavnost - Posousedsku II. - 31.5.2017
29. 5. 2017
Kamila Matějková

Posousedsku 2017 | Evropský týden udržitelného rozvoje

Sousedská slavnost, kterou pořádá Ateliér 3D Jihočeského divadla s dalšími partnery. V průběhu budou organizovány prohlídky:

16.00 PROHLÍDKA DIVADLA
Jaký je a jaký by mohl být interiér Jihočeského divadla, jaké jsou jeho výhody a omezení? V čem je budova JD specifická? Víte, že JD láme světový rekord v tom, v jak malém prostoru může působit čtyřsouborový kolos? Poznejte divadlo z jiné perspektivy.
Komentovaná prohlídka historické budovy JD, kterou povede ředitel Lukáš Průdek.
Délka cca 50 min., vstup volný, kapacita 30 míst – rezervace v pokladně JD

18.00 PROCHÁZKA S ARCHITEKTEM
V jakém stavu je veřejný prostor kolem významných kulturních staveb města – divadla, spolkového domu, muzea, knihovny? Jak se využívá jeho potenciál? A jaké jsou vize do budoucna?
Komentovaná procházka po nejhezčím budějovickém nábřeží s ohlédnutím do historie a diskusí s průvodcem Mirkem Vodákem ze spolku CBArchitektura.
Délka cca 50 min, vstup volný, kapacita 30 míst – rezervace v pokladně JD

20.00 PŘEDNÁŠKA A PROJEKCE
Už více než 80 let čekají České Budějovice na novou divadelní budovu. Proč k tolikrát plánované stavbě nikdy nedošlo? A proč vůbec stavět nové divadlo? Kde by mohlo stát a jak si vybrat jeho architekta? O tom i o jiném si přijďte promluvit s Mirkem Vodákem ze spolku CBArchitektura. Představíme také několik soutěžních projektů a příkladů současné divadelní architektury nejen v ČR.
Délka cca 70 min, vstup volný, místo konání Geodom před JD, kapacita 150 míst, rezervace není nutná

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality