Larpový festival Live Action Pride – Buďte sami sebou a zároveň někým jiným

Larpový festival Live Action Pride - Buďte sami sebou a zároveň někým jiným
11. 8. 2015
Katka Babická

Larpový festival Live Action Pride představí ve dnech 10. 8. – 16. 8. 2015 v Praze larpy nejen s queer tematikou, čeká vás drama, napětí, vážná rozhodnutí ale i zábava absolutně nevážná.

Larpový festival Live Action Pride 2015

Buďte sami době diváky v divadle, kde výsledek velkého finále může záviset na vašich rozhodnutích.
Přijďte si hrát.
http://larp.praguepride.cz/prihlasovani.php
http://hrajlarp.cz/zaklady/

Larpový festival Live Action Pride 2015Z nabídky na Prague Pride 2015 vybíráme například:
Live Action Pride – Sanatorium V sanatoriu profesora Levina na uzavřeném oddělení se setkává šest pacientů. Kdo je šílený? Kdo ne?

Live Action Pride – Jménem republiky
Padesátá léta dvacátého století. Československá socialistická republika. Éra stalinismu, kolektivizace a politických procesů. Strach. Tehdy stačil jenom jeden malý krok vedle a následoval tvrdý trest. Pykala celá rodina. Režim nedělal rozdíly mezi muži, ženami a dětmi, svým vlastním způsobem trpěli všichni…

Larpový festival Live Action Pride 2015V Kalendáři najdete nabídku larpů společně s daty, kdy se bude který larp hrát, a s odkazy na podrobnější anotace. Stačí si vybrat téma, které vás zaujme, a po krátké registraci se na hru přihlásit. Zaplatíte účastnický poplatek a několik dnů před hrou vám přijde e-mail s podrobnějšími informacemi o daném larpu.
http://hrajlarp.cz/kalendar/
http://larp.praguepride.cz/prihlasovani.php

Co je to larp?
Larp je hra založená na hraní rolí. Jde vlastně o divadelní improvizaci, na rozdíl od divadla ale v larpu nehrajete pro nezúčastněné publikum – pouze pro sebe a své spoluhráče. Jste zároveň hercem i divákem.

Hru a její příběh spoluvytváříte sami, nejste omezeni scénářem ani režisérem. Na začátku hry dostanete pouze nastíněný charakter postavy a zbytek už záleží na vás. Můžete se tak na pár hodin stát drsným poldou bojujícím proti zločinu, ocitnout se v kůži kovboje, jenž na Divokém západě mastí poker v místním saloonu, nebo se přenést do budoucnosti a pokusit se zachránit svět. Sami se rozhodujete, co bude vaše postava dělat a jak se bude chovat, a tím ovlivňujete směřování celého příběhu.

Larpy jsou opravdu pro každého. Nehrají je profesionální herci, ale obyčejní lidé, studenti, pracující -každý hraje tak, jak si myslí, že by se chovala jeho postava ve skutečnosti. Interakcí s ostatními hráči a s prostředím se vytváří neopakovatelný příběh a unikátní atmosféra každého larpu. Larp je stejně široký pojem jako sport. Zahrnuje pod sebou velké množství rozdílných her. V rámci HRAJ LARP se nejčastěji setkáte s komorními larpy.

Nevyšla vám účast na festivalu Live Action Pride? Nevadí, podívejte se do Kalendáře na další možnosti.
Každou neděli ve 20.00 je spuštěno přihlašování na hry, které se budou konat v přespříštím týdnu. Vždy je tak přihlašování spuštěno více jak sedm dní.
Bude možné se přihlásit vždy na několik nejbližších her. Pokud již bude plno, nezoufejte – můžete se zaregistrovat jako náhradník, a kdyby se na larpu uvolnilo místo, dáme vám obratem vědět.
http://hrajlarp.cz/kalendar/

 

zdroj: www.adam.cz

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality