Komiksová soutěž – Promluv k světu bublinou!

Komiksová soutěž - Promluv k světu bublinou!

Tvým úkolem bude formou komiksu představit jeden ze 17 Cílů udržitelného rozvoje. Téma je možné pojmout kriticky, humorně nebo třeba jako příběh.

Více o tom, jak pracovat s komiksem, nalezneš pod „Komiksovými tipy a triky“.

V každé z pěti kategorií budou vyhlášeni tři vítězové, kteří získají věcné ceny, komiksový workshop se Štěpánkou Jislovou a možnost vystavit svůj komiks ve Skautském institutu „Na Staromáku“ (Staroměstské náměstí 4, Praha 1).

Proč se bavit o Cílech udržitelného rozvoje?

„Žádný člověk není ostrov sám pro sebe, každý je kus nějakého kontinentu, část nějaké pevniny; jestliže moře spláchne hroudu, je Evropa menší, jako by to byl nějaký mys, jako by to byl statek tvých přátel nebo tvůj: smrtí každého člověka je mne méně, neboť jsem část lidstva. A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.“

                                                                                                        (John Donne)

Kdo ušil naše tričko? Kdo vypěstoval kávu, kterou pijeme? Kdo nakupuje České zbraně? A kdo prodává v obchodu dole na rohu? Kam mizí naše odpadky? Kdy vás naposledy požádal na ulici někdo o peníze? John Donne napsal svůj slavný citát v roce 1624. Dnes však více než kdy dříve platí, že žádný člověk není ostrov sám pro sebe. Jsme propojeni z různými částmi světa, více než si dokážeme představit. Zkuste si třeba měsíc jíst jenom české potraviny. Je to výzva!

Cíle udržitelného rozvoje se netýkají pouze rozvojových zemí, týkají se nás všech, a na nás všech je také jejich úspěšné naplňování. Má tedy smysl se o obsah jednotlivých cílů zajímat.

Proč se o Cíle zajímat, vám také vysvětlí video Největší lekce pro svět z dílny OSN:

 

Více informací o soutěži se dozvíš zde.

Zdroj: www.adra.cz

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality