Komiksová soutěž – V jakém světě bych chtěl/a žít za 10 let?

Komiksová soutěž - V jakém světě bych chtěl/a žít za 10 let?
18. 10. 2016
Dušan Brodský

Vzdělávací program Varianty vyhlašuje už 6. ročník komiksové soutěže pro základní a střední školy Bohouš a Dáša mění svět.

Téma soutěže

Bohouš a Dáša letos slaví 10 let, díváme se proto s nimi do budoucnosti a přemýšlíme, jaký může být svět za další dekádu. Nejde nám pouze o to ztvárnit, jak bude vypadat svět (krajina, města, lidská obydlí apod.) kolem nás, ale i jak se bude žít lidem v něm.

Přemýšlej o místě, kde žiješ a uvažuj, jak se změní a proč. Bude se v něm lidem i tobě žít lépe? Jaké problémy, které tě v současné době trápí, už budou vyřešené? A jak?

Jak by svět mohl za 10 let vypadat, aby byl dobrým místem pro život všem, nejen tobě?

Ztvárni svou představu o „světě, ve kterém bych chtěl žít“ i ty. Co máš rád/a, co tě zajímá a co potřebuješ? Může existovat místo, kde by se dobře žilo všem? A jaké je?

Kdo soutěží a kdo rozhoduje

Soutěžit mohou jednotlivci i týmy ve třech věkových kategoriích – 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ a střední školy. Vítězové soutěže budou odměněni zajímavými cenami. O nejlepších komiksech rozhoduje nejen odborná porota, ale i diváci, kteří budou mít možnost elektronicky hlasovat pro své favority.

Přihlášku do soutěže a komiks pošlete do 24. října 2016 elektronicky na e-mail: soutez.varianty@clovekvtisni.cz a zároveň poštou na adresu: Bohouš a Dáša – Varianty, Člověk v tísni, Šafaříkova 24, 120 00, Praha 2. 

Více informací na Člověk v tísni

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality