Kanada zavádí elektronickou cestovní registraci pro turisty

Kanada zavádí elektronickou cestovní registraci pro turisty
10. 9. 2015
Dušan Brodský

V případě, že plánujete v budoucnu navštívit Kanadu, měli byste vědět, že došlo ke změně v rámci cestování do Kanady a to konkrétně pro cestující dopravující se letecky.

V rámci bezvízového styku zavedla vláda Kanady elektronickou cestovní registraci Electronic Travel Authorization též “eTA”.

Registrace je od 1. srpna 2015 dobrovolná, avšak povinná od 15. března 2016.

ETA je jen další požadavek v rámci letu do Kanday kromě ostatních dokumentů, které stále zůstávají (pas a další povinné dokumenty dle typu víz). Tento systém je velmi podobný tomu, který funguje v USA, tzv. ESTA (Electronic System for Travel Authorization).

Elektronickou registraci byste měli provést před nákupem letenky, neboť bude vyžadována před nástupem do letadla. Jakmile budete v rámci registrace schváleni, získáváte platnost eTA na 5 let nebo do vypršení platnosti pasu, se kterým jste žádali. Během této doby můžete létat do Kanady bez nutnosti provádět další registrace.

 

Kdo nepotřebuje eTA?

ETA není vyžadována od občanů USA a od držitelů platných kanadských víz. Dále také od cestujících přijíždějících na území Kanady po zemi nebo po moři (autem, lodí atd.).

 

Kde si mohu eTA vyřídit, jak registrace probíhá?

Žádost o eTA proveďte elektronicky na následující stránce zde.

Registrace je velmi jednoduchá a trvá pouze pár minut. Potřebujete k ní jen 3 věci: platný pas, platební kartu Visa, Mastercard nebo American Express a aktivní e-mailovou adresu. Cena za registraci je 7 CAN.

Video návod vám ukáže, jak celý proces funguje.

Další informace najdete na Canada.ca/eTA.

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality