Infolisty 27. 3. 2019

Infolisty 27. 3. 2019
28. 3. 2019
Kamila Matějková

Vážení čtenáři,
dostává se vám do rukou nové aktualizované vydání čtrnáctideníku INFOlisty. Budeme vám přinášet informace o studiu, práci, soutěžích, volnočasových aktivitách a další zajímavosti, které by vám neměly uniknout.

Patříte k lidem, kteří chtějí pečovat o své okolí a rozvíjet ho? Chcete svět tvořit a měnit, ne jen pasivně přihlížet. Není vám lhostejná budoucnost planety? Nejste v tom sami! Napříč celou Evropou se každoročně od 30. května do 5. června konají tisíce různých akcí: konference, výstavy, workshopy, semináře, filmová promítání,komunitní setkání, dny otevřených dveří a mnohé další aktivity. Rozmanitost pořádaných akcí je veliká, cíl jediný: dát najevo, že nám záleží na budoucnosti světa, v němž žijeme. Zapojte se také!

Kdo je slečna Anonymita, Prostředník, nebo kruťas Kookie? To vám prozradí cool brožurka o tom, jak Digi-obránci bojují s datožrouty! Dozvíte se víc o tom co je internet, jak ochránit své soukromí, zjistíte jak se chovat na sociálních sítích. Dočtete se zásadní tipy a triky, které je fajn online dodržovat a spoustu dalšího o chování online.

Noc vzdělávání 2019 – pět fakult, jedna noc, téma školství a spousta inspirativních lidí. Už zítra 27. 3. 2019! Přijďte se potkat, debatovat a inspirovat na festival vzdělávání plný workshopů, besed a diskusí. Už 27. března se otevřou dveře pedagogických fakult po celé republice. Nejen pro studenty, ale i pro rodiče, učitele, akademiky a širokou veřejnost.

Stěhujeme se jen o pár metrů dál! Od dubna najdete Národní informační centrum pro mládež v přízemí Paláce YMCA, Na Poříčí 12, Praha 1. O přesném termínu nového otevření vás budeme včas informavat. Těšíme se na vás i na novém místě!

Fotíte? Zajímáte se o životní prostředí? Možná vás zaujme fotosoutěž na téma udržitelnosti a možnost vyhrát 1000 euro!

Máte rádi hudbu? Chcete se dozvědět víc o melodiích z různých zemí? Pojeďte do Turecka na výměnu mládeže Youth in Harmony! ICM Jinřichův Hradec hledá pět osob, které se vydají na výměnu mládeže do Turecka. 

Česko již třetím rokem znovu hledá projekty, strategie i iniciativy, které mění svět k lepšímu. Nominujte svůj produkt nebo službu do prestižního ocenění Ceny SDGs 2019a dejte o svých nápadech všem vědět. Hlásit se můžete do 31. března 2019, a to v kategoriích Byznys, Veřejná sféra, Mladý leader nebo Reporting. Předávání Cen SDGs 2019 se bude konat na galavečeru 30. května 2019 v Černínském paláci Ministerstva zahraničních věcí ČR. Více o Cenách SDGs najdete na stránkách www.globalnicile.cz.

Máte chuť podnikat, ale chybí vám inspirace a nástroje? Chcete rozjet vlastní projekt? Zajímá vás, jak skloubit podnikání a udržitelnost? Tak přijeďte na intenzivní trénink Entrepreneur LAB, kde se budete učit pomocí „learning by doing”.

Centrum dokumentárního filmu vyhlašuje druhý ročník soutěže o nejlepší projekt kvalifikační vysokoškolské práce zabývající se problematikou z oblasti dokumentární kinematografie. Cílem soutěže je podnítit akademické prostředí k širšímu zájmu i hlubším a systematičtějším úvahám o dokumentárním filmu, jeho vzniku, distribuce a recepce. 

Týmová spolupráce, efektivní komunikace, kreativní myšlení či řešení problémů s chladnou hlavou. To jsou dovednosti, které se hodí při každém projektu, který plánujete či každé práci, kterou děláte. Ve škole je však moc neučí, a proto je tady tréninkový kurs z dílny estonské organizace Shokkin s názvem CreaTeamity.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR (MŠMT) a Evropská jižní observatoř (ESO)  uzavřely dohodu, která zakládá program školících stáží pro české studenty a mladé vědce a inženýry na zařízeních ESO v Německu a v Chile.

Pátý ročník pražské poznávačky je tu! Tentokrát na téma Bez hranic.

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality