INFOLISTY 15.5.2019

INFOLISTY 15.5.2019
15. 5. 2019
Kamila Matějková

Vážení čtenáři,
dostává se vám do rukou nové aktualizované vydání čtrnáctideníku INFOlisty. Přinášíme vám informace o studiu, práci, soutěžích, volnočasových aktivitách a další zajímavosti, které by vám neměly uniknout.

Zapojte se do akce Běh pro Paměť národa! Poběží se, aby se nezapomnělo na osudy politických vězňů, válečných veteránů, obětí holocaustu, disidentů, všech bojovníků za svobodu. Výtěžek Běhu umožní natočit a uchovat další stovky jejich příběhů. Kdy a kde se poběží?

Zajímá vás mediální gramotnost a lidská práva? Přihlaste se do dvouletého projektu CauCAN, v rámci kterého získáte mnoho užitečných znalostí a dovedností! Jako účastníci projektu budete mít možnost se účastnit a podílet se na organizaci workshopů v Brně 22. 10. – 26. 10. 2019, na kterých budete vyvíjet vzdělávací metody. Podrobné informace o projektu najdete na webu Be International.

Přihlaste se na Expedici a naučte se pozorovat noční oblohu! Bude to vesmírný zážitek! Expedice je letní škola astronomie, která nemá v Evropě obdoby. Hlavním cílem je naučit vás pozorovat noční oblohu. Za tímto účelem pro vás organizátoři sváží na Expedici dalekohledy z celé republiky. Budete se moci účastnit nočního pozorování jednoduchými binokuláry, ale i velkými dalekohledy v kopuli hvězdárny. Uzávěrka přihlášek: 31. 5. 2019 Více informací najdete zde.

Studujete průmyslové inženýrství nebo technickou univerzitu a chcete prožít letní prázdniny smysluplnně? Přihlaste se na Letní školu průmyslového inženýrství! Účastníci se budou moci zapojit do soutěže o „Nejlepší studentský projekt 2019“. Podrobné informace o LŠ najdete zde.

Připněte si žlutou stužku a zapojte se do tradiční běžecké akce Yellow Ribbon Run 2019! Jejím cílem je vyvracet předsudky o lidech s trestní minulostí, prevence kriminality a posilování bezpečnosti ve společnosti. Více informací získáte zde

Od 20. května do 28. června 2019 budou probíhat na základních a středních školách po celé České republice semináře, debaty, workshopy a filmové projekce týkající se mediálních témat. Tuto akci, která si klade za cíl přispět k posilování mediální gramotnosti žáků, organizuje jsns.cz pod názvem Týdny mediálního vzdělávání. Máte zájem, aby také na vaši školu přijeli novináři a další odborníci z mediálního prostředí? Tak se přihlašte prostřednictvím elektronického formuláře na této adrese: https://www.jsns.cz/projekty/. Přihlašování je otevřeno do 1. června 2019.

Projekt „Radical Online Education“ zveřejnil výsledek své práce. Mladí lidé z několika zemí Evropy se setkaly a vytvořili Digitálního průvodce: How to prevent radicalization. Cílem průvodce je poskytnout pracovníkům s mládeží aktualizované informace, nástroje a příklady osvědčených postupů v oblasti prevence online radikalizace.

Jak představit téma zahraniční mobility žákům a zájemcům o zaměstnání? Jaké poradenské aktivity jim nabízet? Jak přenést inspiraci ze sousedních zemí do svojí každodenní práce? Chcete se dozvědět, co všechno v regionu funguje a sdílet svou praxi a své zkušenosti? Přihlašte se a nechte se inspirovat i regionálními zástupci polských a slovenských organizací a projektů. Seminář je možností pro regionální hráče v příhraniční oblasti navázat kontakty a vyměnit si zkušenosti v oblasti poradenství a mobility. 

Napiš správně svůj životopis, vyhraj 5000 Kč a užij si prázdniny s Profesia.czPravidla jsou jednoduchá – studenti napíšou životopis a pošlou ho k posouzení. Hlavní výhru vyhrát může jen jeden – vítěz vyhraje 5000 Kč. Nejlepší vybrané životopisy ale publikujeme jako vzory na webu Profesia.cz.

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality