Financování vašeho nápadu okolím!

Financování vašeho nápadu okolím!
3. 6. 2015
Dušan Brodský

Ve světě je tento proces znám jako Crowdfunding. V překladu to znamená, že jednotlivci či skupiny přispívají menšími částkami na projekt podle své volby. V dnešní době jsou nejvíce populární projekty z prostředí technologického, ale také volnočasové aktivity. Ale kreativitě se rozhodně meze nekladou, vše záleží na tom, jak zaujmete lidi.
Tento novodobý fenomén vznik v Americe s portálem Kickstarter.com, ale není jediný, který je celosvětově známý. Například Indiegogo.com nebo Startlabs.co.

Přihlásit projekt může každý, kdo má nápad!

V České Republice je několik stránek, kteří se tímto zabývají. Mezi neznámější patří Startovac.cz, Hithit.cz (Tato stránka již rozdala svůj první milion korun, přihlášeným projektům) nebo například Nakopni.me. Za zmínku určitě také stojí portál Sportstarter.cz, který se zaměřuje na sportovce a pomáhá jim vybírat peníze na jejich činnost.

Další projekty fungující v ČR:

Everfund.cz
Kreativcisobe.cz
Visionpartners.cz
Katalyzator.cz
Odstartovano.cz

Tento druh financování již mají i naši sousedé. I když se mohou přihlašovat na naše portály mají i své vlastní. Jsou to Startlab.sk, Ideasstarter.com a Marmelada.sk

Pokud i Vy máte nápad a chtěli byste ho zrealizovat, jenže na to nemáte peníze. Neváhejte a podívejte se na některou z těchto stránek a zkuste své štěstí.

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality