ČOJČ MAGNET – Česko-německý divadelní projekt pro mládež

ČOJČ MAGNET - Česko-německý divadelní projekt pro mládež
26. 1. 2015
admin

ČOJČ MAGNET

V roce 2015 je Plzeň Evropským hlavním městem kultury. A čojč Divadelní síť Čechy Bavorsko bude také u toho!

Dohromady hledáme 90 českých a německých žáků a studentů z příhraničních regionů, kteří s čojčem vystoupí v Plzni během Bavorského kulturního týdne v dubnu 2015.

Účastníci z pěti projektů se vzájemně setkají v Plzni, dají dohromady své nápady, scény, písně, tance a vytvoří z toho jednu událost pro oživení veřejného prostoru.

Jde o setkání obou kultur za extrémních divadelních podmínek s ambiciózním cílem: za pět dní dosáhnout společného uspokojivého výsledku!

Jak být u toho?

Vyber si jeden z pěti projektů. Každý projekt, kterého se účastní 20 lidí, pracuje první tři dni samostatně na zvoleném tématu. Po třech dnech se všichni setkáme v Plzni (bude nás rovných 100!), kde z jednotlivých fragmentů poskládáme celé divadlo.

Je ti mezi 15 a 23 lety a bydlíš na území Karlovarského, Plzeňského nebo Jihočeského kraje? Máš chuť poznat nové lidi, hrát divadlo a vydat se na průzkum cizí řeči? Máš odvahu, jdeš do toho rovnýma nohama a dotáhneš to celé do konce? Pak jsi tu správně!

Nemluvíš německy? – Egál, my šprechtíme „čojč“! Tj. německy, česky, rukama nohama.

Přihlas se co nejdříve na http://cojc.eu/ , abys s jistotou získal(a) své místo!

Tento projekt je financován z veřejných zdrojů, proto je tvůj účastnický poplatek minimální: činí 600 Kč za celý projekt včetně ubytování, stravování, cestovních nákladů a pojištění. Místa na projektu jsou přidělena podle data přihlášení.

PROJEKTY:

PLANETENDISKO

Česko-německý divadelní projekt Planetendisco Tě zve do Plzně na průzkum přírodních věd! Formou pohybového divadla.

V Plzeňské Techmánii navštívíme planetárium, zjistíme více o vodním světě, obnovitelných energiích a vyzkoušíme experimenty v laboratořích.

To co nás nejvíce zaujme, ztvárníme pomocí našich těl a tak vzniknou sóla i skupinové choreografie. Budeme padat a znovu se zvedat, skákat, rozpouštět se nebo tát, měnit skupenství, kroužit jako planety po vlastní oběžné dráze, tančit jako gravitační síla. Ztvárníme jakýkoli přírodní zákon!

 MUSSTÍŠ DU JÍT…? – Blick ins Klozet

V evropském hlavním městě kultury, Plzni, to bude v roce 2015 pořádně žít! Nespočet lidí bloudících ulicemi, hledajících zajímavé momenty na zajímavých místech.

Jedno z nich – z dob Habsburků, chráněná, ale přesto nenápadná památka na samém okraji plzeňského náměstí. Veřejný záchod. Místo, kde se v mžiku přemístíte z přelidněného veřejného prostranství do prostoru, kde náhle můžete být ryze sami sebou …

Nás jako divadelníky nejvíce zajímá, jaké příběhy nám přináší ono „posvátné místečko“.

KULTUR A NATUR mezi-zwischen Grün und Grau

Jaké výhody a nevýhody nám nabízí den ode dne rychlejší svět? Chtěli bychom společně s tebou prozkoumat fenomén „zrychlování“. Vydáme se na dobrodružnou cestu do Bavorského lesa. Projdeme se kolem hranice, možná přespíme pod širákem.V lese si také vyhradíme dostatek času na „zpomalení“.

Jak odlišná bude pak zkušenost s velkoměstem? V Plzni budeme hledat místa, kde i přes panující shon, můžeme odpočívat a být tvůrčí.

Pojďte s námi hledat srovnání mezi „zelenou“ a „šedou“! Jak se dá vypořádat s nátlakem každodenního života?!

BIERKULTURA Vilshofenek nebo Plznička?

Rok 1842 byl pro Plzeň naprosto výjimečným, jelikož se tehdy zrodilo pivo plzeňského typu!

Jeho otec, vynálezce speciální receptury, ale nebyl Čech, nýbrž Bavor …

Schválně jestli na naší cestě za historií plzeňského piva objevíme ještě další úžasné věci? S čistou hlavou, bez kapky alkoholu, se vydáme ochutnat plnými doušky kulturu, jež stojí za tímto nápojem. Budeme čerpat z komixů, rozhovorů a exkurzí v Plzni i Vishofenu.

CUKRWASSER

Voda, cukr, barvivo – Jaké tajemství se skrývá za naší posedlostí? Skoupíme všechny slazené limonády, které jsou k mání, a budeme hledat, na co letíme a proč!

Budeme degustovat a experimentovat s chutí, barvou i konzistencí. Je pravda, co slibují? Dávají nám křídla? Hasí naši žízeň?

Následně vyzveme cukr, vodu a barvivo jako spoluaktéry na scénu – co přijde?
Exploze?

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality