Aplikace určí rostlinu podle fotografie

Aplikace určí rostlinu podle fotografie
11. 8. 2014
admin

Líbí se vám nějaká rostlinka, ale nevíte, jak se jmenuje? Tak ji vyfoťte a aplikace FlowerChecker vám její název prozradí.

Tuto aplikaci pro chytré telefony s operačním systémem Android vyvinuli spolupracující čeští studenti z Mendlovy a Masarykovy univerzity.

Aplikace zatím však není tak dokonalá, aby podle algoritmů poznala květinu sama. Fotografii zašlete pomocí aplikace přes internet mezinárodnímu týmu odborníků, kteří z viditelných znaků květinu určí. Na výsledek proto můžete čekat pár minut i hodin. Zobrazení výsledku stojí 20 Kč. Vývojáři při vývoji tak kladli důraz na férovost vůči uživateli. Jestli se stane, že odborníci nemohou květinu určit, uživatel neplatí nic. Zatím je úspěšnost určení 90 % všech zaslaných fotografií.

Odpověď navíc může mít různou kvalitu. Někdy se podaří určit pouze rod, jindy dokonce i varietu. Proto je u odpovědi zobrazena míra jistoty. Dále je také možné identifikaci rostliny upřesnit pomocí chatu v aplikaci.

Autoři chtějí dál aplikaci vyvíjet a zároveň dát příležitost šikovným programátorům a připravují pro ně soutěž, kde si budou moci nad daty z aplikace otestovat své algoritmy. Více informací najdou zájemci na webu plantrecognition.org.

 Zdroj: www.ceskaskola.czplantrecognition.org

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality