22.10. Prevence úrazů páteře a míchy-seminář s Hynkem Čermákem v Českých Budějovicích

2. 10. 2014
admin

Srdečně zveme zástupce Vaší organizace na debatní seminář k tématu prevence úrazů páteře a míchy!

Česká asociace paraplegiků tyto semináře pořádá speciálně pro pedagogy volného času, dobrovolníky a další velmi důležité osoby v životě dětí a mládeže, protože čísla mladých lidí, kteří si zraní fatálně míchu bohužel v ČR neklesají. Ročně si zraní páteř 250 lidí a 150 mladých lidí zůstane na vozíku.

Situace jsou v průběhu roku stále stejné: skoky do vody, nechráněný sport, spontánní rozhodnutí někam vylézt, pády a další příklady.

Proto vznikl program prevence s názvem BanalFatal!-banální situace-fatální následky! Program objíždí celou republiku jako „road show“  a hledá vhodná místa pro seminář, zve ty správné lidi, kteří by se ho měli účastnit, včetně dětí a mládeže.
Hynek Čermák, herec a bývalý kaskadér je náš klíčový lektor, slyšet ho mluvit o různých situacích, které vypadají banálně, ale téměř vždy spějí k úrazu, je opravdu síla. Věřte, že se vám program bude líbit a že také lze přemýšlet preventivně a zároveň užívat života naplno!

Jde nám o debatu na hodinu až dvě. Uvidíte videa, kde jsou zachyceny reálné úrazy, tak jak si je „současní vozíčkáři“ bohužel natočili. Je to dost drsné, ovšem velmi účinné.

Nemůžeme se dostat k mladým lidem na přímo, proto potřebujeme vás – dospělé průvodce jejich životy, kteří mohou informace předat, pracovat s nimi dál. Čeká nás kočování po všech krajích znovu a znovu…dokud se situace zásadně nezlepší!

Děkujeme, že pomůžete a přijdete, je to pro vás i pro nás velmi důležité!

 

Pozvánku na seminář naleznete v příloze.

Svou účast (i počet účastníků za vaši organizaci) prosím potvrďte zde: https://docs.google.com/forms/d/1SpLHZh8CFBN_5UU9Zz_DzQWKLFYnqKGMN6Rr6u0tcmg/viewform?c=0&w=1&usp=mail_form_link

Andrea Hutková, koordinátor prevence

www.banalfatal.cz

http://www.czepa.cz/

T: 777 710 779

 

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality