15. 10. 2021 – Uklidíme Branišovský les

15. 10. 2021 - Uklidíme Branišovský les
18. 10. 2021
Tomáš Babický

V pátek 15. 10. 2021 se zapojil RADAMBUK – Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje z.s. akcí Uklidíme Branišovský les do celorepublikového dobrovolnického  projektu ČRDM s názvem 72 hodin.  72 hodin jsou tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konaly v letošním roce v termínu od 14. do 17. října. Kdykoli během těchto 72 hodin se dobrovolníci po celém Česku pustili do aktivit, které pomohly druhým, přírodě či okolí.

Akce Uklidíme Branišovský les se konala v lese za sídlištěm Máj v Českých Budějovicích od 15,30 do 18 hodin za podpory ČRDM, Statutárního města České Budějovice a Jihočeského kraje. Celkem 111 dobrovolníků vybavených pytli a rukavicemi  vyčistilo prostory konečné zastávky autobusů na sídlišti Máj a Branišovský les. Zúčastnily se nejen organizace dětí a mládeže (M-centrum pro mladou rodinu z.s., Turistický oddíl Ježci z.s., přípravka HC Motor, Ekotým Biskupského gymnázia….), ale také obyvatelé Českých Budějovic, kterým není okolí jejich bydliště lhostejné. Odvoz odpadu a pytlů s odpadky zajistilo Statutární město České Budějovice. Účastníky akce odměnil RADAMBUK drobnými dárečky.

Po 18. hodině se dobrovolníci rozešli domů s dobrým pocitem, že pomohli přírodě, podpořili  myšlenku dobrovolnictví a ukázali, že jim není cizí nezištná pomoc svému okolí. RADAMBUK- Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje z.s. děkuje všem účastníkům i  partnerům akce  za to, že  pomáhali, protože chtěli!!!! 

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality