Přihlaste své učitelky a učitele do Zlatého Ámose!

Přihlaste své učitelky a učitele do Zlatého Ámose!
2. 10. 2023
Tomáš Babický

https://www.adam.cz/prihlaste-sve-ucitelky-a-ucitele-do-zlateho-amose-2/

Smysl pro humor, spravedlivost, odbornost, umět učit a naučit, zájem o děti. To jsou hlavní vlastnosti, které u svých učitelek a učitelů oceňují žáci základních a středních škol. Vyplývá to z průzkumu, který udělali organizátoři ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos. „Takových učitelek a učitelů znám hodně,“ tvrdí Ladislav Hrzal, ředitel ankety a školský ombudsman. „Cílem ankety je vybrat z nich jednoho, který je všechny bude rok reprezentovat. A to je úkol pro žáky,“ dodává Hrzal.

Pouze žáci totiž mohou pedagogy do ankety nominovat. A nejen to. V regionálních kolech musí žáci před porotou nominaci obhájit a bez žákovské podpory se nominovaní neobejdou ani v semifinále a finále.

Nominace pedagogů do 31. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele ČR Zlatý Ámos mohou žáci základních a středních škol posílat od čtvrtka 5. října 2023. Do přihlášky, jejíž formulář je zveřejněn na www.zlatyamos.cz, je potřeba napsat stručnou charakteristiku navrhovaného učitele, popsat jednu společně prožitou příhodu a připojit podpisy sta osob, které s přihláškou souhlasí. Souhlas by měl podepsat i navržený učitel nebo navržená učitelka. Na vyplnění přihlášky je čas do
31. prosince 2023.

První setkání žáků, nominovaných pedagogů a porotců bude na regionálních kolech v lednu a v únoru 2024. V nich porota vybere semifinalisty. Pouze šest pedagogů pak postupuje do veřejného finále, které je naplánováno na pátek 22. března 2024. Ve veřejném finále dospělá porota z finalistů vybere Zlatého Ámose, dětská porota Dětského Ámose a hlasováním na webu ČT  bude vybrán Ámos sympaťák. Už tradičně budou své Ámose vybírat také zlatí partneři ankety.

Kdo se chce o anketě dozvědět víc, měl by navštívit web www.zlatyamos.cz. Kromě pravidel ankety jsou na něm i odkazy na videa, která zachycují momenty z minulých ročníků. Například seriál Minutový učitel. Jsou to videa, ve kterých finalisté z minulých ročníků za minutu vysvětlí nebo ukážou něco zajímavého z předmětu, který vyučují.

Pátý říjnový den je zároveň od roku 1994 Světovým dnem učitelů. „Tak nezapomeňte svým učitelkám a učitelům pogratulovat,“ připomíná ředitel Zlatého Ámose a školský ombudsman Ladislav Hrzal.

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality