72 hodin – S čápem za indiány

72 hodin – S čápem za indiány
Začátek akce: 13. 10. 2016
Konec akce: 13. 10. 2016
Pořádá: Rada dětí

S čápem za indiány – čtvrtek 13.10.2016 14,00 – 17,00 hodin

Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje je i v letošním roce propagátorem projektu 72 hodin, který pořádá Česká rada dětí a mládeže. Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit po celé ČR. Kdykoliv během těchto 72 hodin (13. – 16. října 2016) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů bude mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků.

Letošní motto zní: „Pomáhám, protože chci…“.

Cílem 72 hodin je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho! Projekt je určen dětem i rodičům, mladým lidem, neziskovým organizacím, ale i neformálním skupinám a jednotlivcům, zkrátka všem, kteří podporují myšlenku dobrovolnictví a není jim cizí nezištně pomoci druhým, nebo svému okolí. Projekty budou probíhat po celém Česku od čtvrtka 13. října 2016 od 12:00 do neděle 16. října 2016 do 12:00 hodin. Projekty mohou být libovolně dlouhé. Může se tedy jednat jen o několikahodinovou aktivitu, či o třídenní maratón dobrovolnických prací.

Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje ve spolupráci s Informačním centrem pro mládež České Budějovice připravila pro děti a mládež ze Střediska výchovné péče České Budějovice, Dětského domova se školou a Dětského diagnostického ústavu v Homolích zábavné odpoledne plné indiánských her a dovedností. Děti se mohou těšit na střelbu z luku, rybolov, indiánské znaky, malování na obličej, výrobu indiánský čelenek a buttonů s indiánskými motivy, poznávání stop, výrobu totemu, tomahawků a řadu dalších soutěží.

Máš nápad, jak zlepšit místo, kde žiješ? Víš, kdo čeká na tvou pomoc? Dej dohromady pár kamarádů, s nimiž nápad uskutečníš, a tím se připojíš k tisícům dobrovolníků po celé naší zemi. Pojď do toho s námi! Pomáhej, protože chceš!!!!!!

Podporujeme myšlenku dobrovolnictví a není nám cizí nezištná pomoc druhým nebo svému okolí!!!

www.72hodin.cz

72-hodin-s-capem-za-indiany

Organizátor:
Rada dětí