Žluté kvítky Ligy proti rakovině 29. září

Žluté kvítky Ligy proti rakovině 29. září

25. ročník veřejné sbírky Český den proti rakovině se blíží! Ve středu 29. září 2021potkáte v ulicích tisíce dobrovolníků ve žlutých tričkách, kteří budou nabízet žluté kytičky se zelenou stužkou a informační letáček o prevenci rakoviny. Kytičky lze získat za minimální cenu 20 Kč. Večerním žlutým nasvícením budov sbírku podpoří Brno, Ostrava, Praha a Ústí nad Labem.

NOVINKY V ORGANIZACI SBÍRKY

Letošní jubilejní ročník sbírky v netradičním podzimním termínu nebude výjimečně jednodenní, dobrovolníky v ulicích lze potkat nejen ve středu, ale i ve čtvrtek a v pátek. Do neděle 3. 10. mohou lidé koupit kytičku i v některých obchodech, provozovnách, knihovnách… Jejich seznam bude zveřejněn na webu sbírky www.cdpr.cz a od 29. 9. také v aplikaci pro mobilní telefony Den proti rakovině a v interaktivní mapě na webu sbírky. Ředitelka LPR Praha Iva Kurcová objasňuje změny: „V letošním ročníku, který jsme nejprve museli z května přesunout na konec září, čelíme nedostatku dobrovolníků. Je pochopitelné, že po loňské distanční výuce se v mnohých dříve spolupracujících školách z účasti na sbírce omluvili.  Zároveň čelíme poptávce zájemců o kytičky, kteří se už těší, že si tu letošní přidají do své sbírky. Proto jsme oslovili knihovny, některé provozovny, kavárny atp., kam si lidé mohou pro kytičky přijít.“

TÉMA SBÍRKY

Ke každé kytičce dárce dostane od Ligy proti rakovině také letáček, ve kterém získá informace o prevenci nádorů ledvin, močového měchýře a prostaty. MUDr. Michaela Fridrichová, předsedkyně Ligy proti rakovině, vysvětluje: „Při volbě tématu letošní sbírky jsme byli vedeni především neblahou skutečností, že diagnózu karcinomu prostaty a ledviny si v České republice vyslechne mnohem více pacientů, než jak je tomu v jiných evropských zemích. Upozorňujme především na rizikové chování, zároveň apelujeme na to, aby lidé při obtížích neváhali a navštívili lékaře bez odkladu. Při léčbě nádorových onemocnění platí zásada – čím dříve, tím lépe.“

SBÍRKA 2021 V ČÍSLECH

820 000          kytiček se zelenou stužkou

12 000          dobrovolníků

6 000          pokladních vaků, které po sbírce zpracuje Česká pošta

1 500          balíků s materiálem zdarma rozvezených firmou DPD

1 300          míst v celé České republice, ve všech krajích i okresech

1 100          spolupracujících subjektů (230 středních škol, 315 základních škol, 53 sdružení                                                                      onkologických pacientů (kolektivních členů Ligy), 45 skautských oddílů, 41                                  pionýrských skupin, 102 sborů dobrovolných hasičů ze Sdružení hasičů Čech,                            Moravy a Slezska, 20 základních organizací ČSŽ, 17 oblastních spolků ČČK,                             80 jednotlivců, 130 ostatních (obce, firmy, MŠ…)

89          Hypermarketů Albert, kde budou zákazníci dostávat preventivní letáček

165          knihoven

200          pevných míst, kde se budou prodávat kytičky

JAK PODPOŘIT PROJEKTY LPR PRAHA

  • Kromě zakoupení kytičky mohou lidé přispět také prostřednictvím dárcovských SMS ve tvaru DMS KVET 30 nebo 60 nebo 90na číslo 87 777. Za zaslané DMS do 31. října dárci získají e-kytičku, kterou si mohou ozdobit svůj profil na sociálních sítích.
  • Zasláním finančního daru na účet sbírky: 65 000 65 / 0300

 29. ZÁŘÍ SE NĚKTERÉ VÝZNAMNÉ STAVBY  ROZZÁŘÍ VEČER ŽLUTĚ

Budou to např.: Národní divadlo v Brně, Vyhlídková věž Nové radnice v Ostravě, Petřínská rozhledna a Tančící dům v Praze, Kostel nanebevzetí Panny Marie v Ústí nad Labem.

Liga proti rakovině Praha: lpr@lpr.cz, www.lpr.cz, tel.: 224 919 732

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality