Zážitek, který jinde neseženete! Bouda.

Zážitek, který jinde neseženete! Bouda.
5. 9. 2019
Dušan Brodský

Jihočeské divadlo slaví jubilejní 100. sezónu a při této příležitosti pro své diváky přichystalo několik novinek. Pilířem oslav tohoto výročí bude provizorní divadelní areál Bouda, který v listopadu „vyroste“ na Mariánském náměstí a divákům nabídne čtyři nové inscenace nazkoušené exkluzivně pro toto místo. 

O slavnostní zahájení se 21. listopadu postará historicko-romantická opera Bedřicha Smetany Dalibor. Hrdinský, tragický příběh o mstě, lásce, přátelství, rytířské cti a vzpouře proti moci uvede podle adaptace legendárního českého režiséra Miloše Formana s novým libretem Pavla Drábka znovu po 100 letech opera Jihočeského divadla.

Činoherní soubor si připravil politickou komedii Zadržitelný vzestup Artura Uie. Dá se ještě zadržet stále nebezpečnější vzestup všehoschopného člověka, který má již dostatek bohatství a nyní začne toužit po moci? To zjistíte od 28. listopadu v Boudě.

Inscenační poradu si do Boudy nachystal baletní soubor. Taneční show aneb Divadlo o divadle vám ukáže, jaké peripetie jsou spojeny s přípravou představení. Bude to velkolepý kostýmní balet či lidová zábava s dechovkou? To uvidíme již 12. prosince.

Na závěr roku i působení Boudy přichystalo Malé divadlo svátečný rodinný zážitek se špetkou sebezpytu Útěk do Egypta přes Království české. Jaký jiný příběh by se k Vánocům hodil víc než ten o Marii a Josefovi s malým Ježíškem? Nečekejte však klasický příběh o cestě do Betléma. V této inscenaci naše trojice z Betléma prchá před zlem přes Království české. Dostihnou je pekelné síly, nebo v pořádku dorazí do vytouženého Egypta? Přijďte se podívat od 19. prosince.

Ať už vyrazíte do Boudy na jakékoliv představení, zaručujeme vám jedinečný zážitek, který jinde nezažijete. A takových zážitků není mnoho, tak se o něj nenechte připravit a kupte si vstupenky již DNES.

Vstupenky na jednotlivá představení můžete zakoupit po celé České republice také v sítích Ticketportal.cz.

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality