Zažít město jinak

Zažít město jinak (ZMJ) jsou sousedské slavnosti, jejichž náplň vytvářejí sami obyvatelé daných lokalit. Jsou založené na principu společného sdílení veřejného prostoru, vzájemné výpomoci a dobrovolnickém nasazení místních organizátorů a mnoha dalších subjektů. Jsou otevřené všem věkovým a zájmovým kategoriím.

Na ZMJ můžete poznat spousty zajímavých lidí ze svého okolí, naučit se od nich to, co umí, navázat či prohloubit místní spolupráci, poukázat na výhody zklidněných lokalit či místní kauzy nebo kultivovat vztahy mezi zájmovými skupinami (samosprávami, podnikateli a obyvateli).

Chcete pomoci organizátorům? Na webu ZMJ budou postupně zveřejňovány kontakty na organizátory jednotlivých lokalit. Najděte si tu, která je vám blízká a organizátora kontaktujte.

Chcete se jen zúčastnit jako návštěvník? Vyberte si jednu z mnoha desítek lokalit a přijďte. Vybírat budete moci i z několika měst.

Slavnosti se konají v sobotu 16. 9. 2017. Tak přijďte… Akce ve vašem okolí a další informace najdete na www.zazitmestojinak.cz.

 

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality