Zavěšená vstupenka

Zavěšená vstupenka
26. 9. 2019
Dušan Brodský

Co je „ZAVĚŠENÁ VSTUPENKA“
Zavěšená vstupenka je projekt brněnského Divadla Polárka, který odstartoval v roce 2017. Do tohoto projektu se od sezóny 2019/2020 zapojí i Divadlo Lampion, Jihočeské divadlo/Malé divadlo a Divadlo Drak. Projekt je inspirován tradicí tzv. zavěšené kávy či odložené kávy, která vznikla v Itálii za druhé světové války. Bohatší zaplatil za dvě kávy a tu druhou ponechal pro někoho, kdo by si ji dovolit nemohl.

Proč to děláme?
Diváci mohou koupit o jednu vstupenku navíc. Zavěšená vstupenka se pak dostane prostřednictvím neziskových organizací k sociálně znevýhodněným dětem od 3 do 17 let. Díky této vstupence se může přijít podívat na představení do Malého divadla jedno dítě, které by se jinak do divadla nedostalo.
Díky součinnosti odboru sociálních věcí města Českých Budějovic navázalo Jihočeské divadlo spolupráci s neziskovými českobudějovickými organizacemi, jakými jsou:
1. OSPOD – oddělení sociálně právní ochrany dětí odboru sociálních věcí českobudějovického magistrátu – http://www.c-budejovice.cz
2. TEMPERI, o.p.s. – www.tempericb.cz
3. THEIA, krizové centrum o.p.s. – www.theia.cz

 

Jak to bude fungovat v Jihočeském divadle?
1. Vstupenka bude mít podobu voucheru „ Zavěšená vstupenka“ a bude možné ji koupit pouze na pokladně Jihočeského divadla po dobu otevírací doby pokladny nebo na pokladně Malého divadla vždy hodinu před představením. 
2. Cena Zavěšené vstupenky je 150 Kč, odpovídá ceně vstupenky do Malého divadla na odpolední představení.
3. Ti, kdo „Zavěšenou vstupenku“ koupí, zavěsí ji na provázek v prostorách pokladny Jihočeského divadla nebo Malého divadla. 
4. Ve spolupráci s organizacemi proměníme vouchery na vstupenky pro konkrétní děti a na představení odpovídající jejich věku. Jsme si vědomi, že dítě nemůže jít do divadla samo a proto Jihočeské divadlo poskytne druhou vstupenku pro dospělý doprovod. 
5. Platnost voucheru „Zavěšená vstupenka“ je měsíc. Do vypršení platnosti musí být proměněn na vstupenku.
6. Cílem je, aby se všechny děti cítily dobře a proto je předání vstupenky anonymní. O pocitech z představení nám děti můžou namalovat obrázek, který bude prezentován na webu či v prostorách Malého divadla.

Pro děti, které se svými rodiči vstupenku zavěsí, je to v mnoha ohledech inspirativní. Pro některé se může jednat o první setkání s obdarováním potřebných. Uvědomí si, že takovým činem udělají nejen radost, ale pomůžou i dobré věci. To co je pro ně samozřejmost, pro ostatní je to luxus navíc, který se nemohou dovolit. 

zdroj: www.jihoceskedivadlo.cz/

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality