Začíná veřejné hlasování o nejlepších nápadech, jak podnikat a pomáhat zároveň

Začíná veřejné hlasování o nejlepších nápadech, jak podnikat a pomáhat zároveň
12. 5. 2015
Dušan Brodský

Soutěž Social Impact Award spouští v pondělí 11. května online hlasování o nejlepší nápad na společensky prospěšné podnikání. V následujících dvou týdnech může každý podpořit své favority na internetu. Stačí si prohlédnout video medailonky na socialimpactaward.cz a nejzajímavějším nápadům dát svůj hlas. Vítězové mohou získat až 3000 eur, odbornou podporu a členství v síti Impact Hub, která soutěž pořádá.

Mezi letošními finalisty jsou jak projekty zaměřené na udržitelný rozvoj a životní prostředí, tak třeba na vzdělávání nebo společensky prospěšné technologie:

Czechitas – podpora žen v oblasti informačních technologií

FARMA V POKOJI – zařízení pro akvaponické domácí pěstování

Třetí rodič – podpora lidí v roli nevlastních rodičů

PrPom – zážitkové a teambuildingové kurzy první pomoci

JAPU – zdravé svačiny nejen do škol

Frusack – ekologické sáčky na nakupování potravin (zejména ovoce a zeleniny)

Dárcovský zip – aplikace pro podporu neziskových organizací přes e-shopy

Entoo Realis – inteligentní informační systém pro školy

Sharygator – portál pro sdílení vybavení

Grand Garden – zahradní terapie pro seniory

freeMaterial – využití průmyslového odpadu

matika pro spolužáky – učebnice od studentů pro studenty

„Díky naší několikaleté tradici i sérii workshopů, které na jaře probíhaly v několika českých městech, můžeme říct, že letošní přihlášky jsou velmi kvalitní a rozmanité, a sami jsme tak zvědaví na výsledky,“ říká Kristýna Bartoš z pořadatelského týmu.

Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne ve čtvrtek 28. května od 19:30 v Impact Hubu Praha (Drtinova 10), akce je otevřená veřejnosti.

O soutěži

Social Impact Award se v ČR koná již čtvrtým rokem, hlavním národním partnerem je Česká spořitelna. Soutěž vznikla v roce 2009 ve Vídni a dnes se kromě Rakouska a ČR koná v dalších osmi evropských zemích. Iniciátorem soutěže na regionální úrovni je Institut pro inovace a podnikání při Vysoké škole pro ekonomii a obchod ve Vídni, regionálním partnerem je Nadace ERSTE. Národními partnery jsou Nadační fond rodiny Orlických, Nadace Vodafone ČR a Copy General. Podporu vítězům a mentoring poskytují společnosti Impact Hub, PwC, DOBRO. Zoot, Asociace společenské odpovědnosti a CVCA.

Více informací na www.socialimpactaward.cz nebo www.facebook.com/sia.cz.

Zdroj: www.nicm.cz

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality