Zábavná hra Interland od Googlu je nově i v češtině!

Zábavná hra Interland od Googlu je nově i v češtině!
9. 7. 2020
Karolína Brodská

Chcete své děti a žáky obohatit něčím novým a zábavným ze světa „jedniček a nul“ a digitální bezpečnosti? 

Ve světě velmi oblíbená bezplatná výuková online hra Interland od firmy Google je nově kompletně v češtině.
Cílem hry je malým hráčům zábavnou formou vštípit základy bezpečného chování na internetu. Google se tak snaží šířit mezi školáky povědomí o digitální bezpečnosti v době, kdy objem využívání internetu u dětí v důsledku koronavirové pandemie vzrostl. Vzhledem k narůstajícímu počtu kybernetických incidentů novou výukovou hru vítá také policie.

Hra Interland je určena dětem školního věku. Je složená ze čtyř základních lekcí, které tvoří jednotlivé minihry. Stránka vyzývá děti, aby prošly celou hrou až do úrovně “internetový Úžasňák”. Během cesty se naučí, jak si poradit s hackery, phishery, kyberšikanou nebo sdílením informací na sociálních sítích.

Hra je dostupná na adrese goo.gle/internetovyUZASNAK a je možné si jí zahrát na počítači, laptopu i na mobilním telefonu. K hraní vám stačí jen webový prohlížeč. Nemusíte tak nic instalovat.
Podle Kamila Kopeckého z Univerzity Palackého v Olomouci, vedoucího projektu E-Bezpečí, představuje online výuková hra Interland zajímavý způsob, jak pomocí gamifikace dětem přiblížit nenásilným a zábavným způsobem základní témata spojená s online bezpečností. Prostřednictvím několika herních zón se totiž hráči seznamují s klíčovými tématy, ke kterým patří ochrana osobních údajů v online prostředí, sdílení, online agrese, ale také například problematika odhalování pravdivých a nepravdivých informací na internetu.

zdroj:
https://www.o2chytraskola.cz/novinka/155/zabavna-hra-interland-od-googlu-je-nove-i-v-cestine

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality