Výzva HATEFREE ART vám dává možnost vyjádřit se!

Výzva HATEFREE ART vám dává možnost vyjádřit se!
27. 3. 2015
Katka Babická

Centrum současného umění DOX vyhlašuje otevřenou výzvu HATEFREE ART pro umělce a širokou veřejnost.

Hledají se umělecká díla a projekty, která se zaměřují na reflexi témat, jako je rasismus, xenofobie, extrémní nacionalismus, pravicový radikalismus, násilí z nenávisti, předsudky a nedostatek tolerance vůči příslušníkům menšin, subkultur nebo jiných sociálních skupin.

Projekty by měly mít potenciál téma citlivě otevřít, tlumit napětí a konflikty ve společnosti a přispívat k dobrému soužití.

Výzva HATEFREE ART je součástí dvouletého celorepublikového projektu HateFree Culture, který reaguje na dlouhodobý nárůst negativních postojů vůči některým skupinám obyvatel ČR – Romům, muslimům a dalším menšinám a zvyšující se toleranci vůči radikálním a násilným řešením.

 

 

Do otevřené výzvy je možné přihlásit umělecká díla a projekty ve třech kategoriích:

– 2D umělecká díla (fotografie, malba, kresba, grafika aj.)

– videoart

– performance ve veřejném prostoru

 

Vybraná díla a performancebudou během léta 2015 představena ve veřejném prostoru více než 20 regionálních měst ČR a na pražské výstavě v Centru DOX, která proběhne na počátku roku 2016.

Zároveň se stanou součástí projektu HateFree Culture který v rámci své kampaně využívá prostředků mediální komunikace za účelem snížení napětí ve společnosti, odstraňování předsudků a k boji proti tzv. násilí z nenávisti.

 

Výzva je otevřena do 15. dubna 2015!

Podmínky účasti. / Registrace.

 

 

 

Zdroj: www.nicm.cz

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality