Výstava vzdělání a řemeslo 2019

Výstava vzdělání a řemeslo 2019
5. 11. 2019
Dušan Brodský

Největší třídenní přehlídka středních škol a učilišť v jižních Čechách startuje ve čtvrtek 7. listopadu na Výstavišti v Českých Budějovicích. Poprvé je termín výstavy posunutý do soboty. A právě sobota nabídne speciální program na hlavním podiu v pavilonu T1.

Pomoc orientovat se v nabídce středních škol, středního odborného vzdělávání  i učňovské školství najdou osmáci, deváťáci i jejich rodiče na 25. ročníku výstavy VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO. Oblíbená výstava bude probíhat v celkem 7 pavilonech a na přilehlých venkovních plochách. Stejně jako v minulých letech i letos je vstup ZDARMA.

Expozice škol nejen z Jihočeského kraje najdou návštěvníci v pavilonu T1, některé školy vystavují společně s významnými zaměstnavateli z regionu, se kterými dlouhodobě spolupracují. 

V pavilonech T1 a Z  budou  2 pódia s doprovodným programem, proběhnou módní přehlídky, barmanská a kadeřnická show, studenti z Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy Ministerstva obrany v Moravské Třebové přijedou prezentovat bojové umění MUSADO MILITARY COMBAT SYSTÉM, což je moderní a velmi dynamický systém sebeobrany a boje zblízka a vychází z korejských bojových technik. Ve čtvrtek a pátek je doplní mistr světa a dvojnásobný mistr Evropy v Taekwondo. Po celou dobu bude k dispozici profesionální filmové studio FAMO z Písku, ve kterém bude možné si natočit svůj vlastní krátký spot.

Přesně 2 dny po svém velkém koncertě v pražském Fóru Karlín, kde pokřtí svou novou knížku i album, vystoupí Pavel Callta na výstavě VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO. Držitel cen Evropy 2, jako Zpěvák roku, platinové desky za album „Momenty“ a zlaté desky za album „Součást“, zahraje svoje novinky i třeba hit „Píšem si svůj sen“. Odpoledne ho pak na pódiu vystřídá populární herec Pavel Trávníček.

Cílem sportovních škol je umožnit sportovně nadaným žákům skloubit náročnou sportovní přípravu se studiem. Mít studium zakončené maturitou a přitom se nevzdat aktivního sportu, umožňuje například Sportovní gymnázium, které je mezi vystavovateli. O studiích a sportu budou vyprávět i hokejisté ČEZ MOTOR České Budějovice a hráč NHL Martin Hanzal, společně také předají jednomu vítězi podepsaný dres všemi hráči A-týmu. Soutěží se o něj na facebooku Výstaviště České Budějovice.

Více informací: www.vcb.cz/navstevnici/akce/vzdelani-a-remeslo-111.html

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality