Uklidíme park, vysadíme javor, máknem a bude to!

Uklidíme park, vysadíme javor, máknem a bude to!
24. 9. 2015
Dušan Brodský

Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje je i v letošním roce propagátorem projektu 72 hodin, který pořádá Česká rada dětí a mládeže. Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit po celé ČR. Kdykoliv během těchto 72 hodin (8. – 11. října 2015) www.72hodin.cz a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů bude mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků.

Cílem 72 hodin je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho! Projekt je určen dětem i rodičům, mladým lidem, neziskovým organizacím, ale i neformálním skupinám a jednotlivcům, zkrátka všem, kteří podporují myšlenku dobrovolnictví a není jim cizí nezištně pomoci druhým, nebo svému okolí. Projekty budou probíhat po celém Česku od čtvrtka 8. října 20145 od 12:00 do neděle 11. října 2015 do 12:00 hodin. Projekty mohou být libovolně dlouhé. Může se tedy jednat jen o několikahodinovou aktivitu, či o třídenní maratón dobrovolnických prací.

Informační centrum pro mládež České Budějovice se do projektu zapojí úklidem městského parku na křižovatce ulic Husova a Oskara Nedbala v Českých Budějovicích. Letošní motto zní: „Zasaď strom (třeba) se starostou…“ V parku, který se nachází v blízkosti sídla ICM Č.B. vysadí dobrovolníci javor mléč, o který budou pečovat.

Máš nápad, jak zlepšit místo, kde žiješ? Víš, kdo čeká na tvou pomoc? Dej dohromady pár kamarádů, s nimiž nápad uskutečníš, a tím se připojíš k tisícům dobrovolníků po celé naší zemi. Pojď do toho s námi! Protože z předchozích dvou let již víme že: MÁKNEM A BUDE TO!

Podporujeme myšlenku dobrovolnictví a není nám cizí nezištná pomoc druhým nebo svému okolí!!!

ICM Č.B. sází javor

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality