Týden dobrých skutků

4. 12. 2017
Kamila Matějková

Nemám čas. Mám moc práce. Sám mám starostí dost. Sama nic nezměním… Poznáváš se v tom? Nebo někoho ze svých známých? Máš pocit, že na světě je spousta věcí ke zlepšení, ale lidé často raději zavřou oči…

Týden dobrých skutků s Tamjdemem (28. 11.–5. 12. 2017)

…a dál žijí ve své komfortní bublině? Pojďme to změnit!

Letos jsme se v Tamjdem rozhodli vyhlásit symbolický týden dobrých skutků, který bude trvat od 28. listopadu (svátku dárcovství) do 5. prosince (svátku dobrovolnictví). Zapoj se do něj i ty, a ukaž všem, že ti tvé okolí není lhostejné. Pojď s námi ukázat ostatním, že pomáhat má smysl. Že darovat čas, energii nebo peníze nepřijde nadarmo.

Během tohoto týdne chceme ukázat lidem, že stačí malá změna u každého z nás, aby se začaly dít velké věci! Je to téměř dvacet let, co nám film Pošli to dál ukázal, že dobro se šíří kaskádovitě a postupně dokáže nakazit každého z nás. Nemusíš hned opustit práci a začít zachraňovat oceány nebo jít do ulic bojovat za lidská práva.

Začni u sebe. Zastav se na chvíli, dívej se okolo sebe, co dokážeš zlepšit? Komu dnes zlepšíš den?

Pomoz kamarádovi s přípravou na zkoušku, zastav se na jedno odpoledne v sousedním útulku, usměj se na toho zabručeného prodavače v samoobsluze, věnuj chvíli času svým bližním, daruj peníze oblíbené neziskovce, začni třídit odpad… Možnostem se meze nekladou. Hlavní je poselství, které chceme šířit dál: Dobro je přirozenou součástí každého z nás, tak jej šiřme dál!

Neváhej. Udělej první krok. Šiř dobro dál. Stojí to za to!

Zdroj: http://www.adam.cz/clanek-2017110072-tyden-dobrych-skutku.html

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality