Tříkrálová sbírka 2023

Tříkrálová sbírka 2023
4. 1. 2023
Tomáš Babický

Zpívání koled, žehnání domácnostem, tři králové, kteří přinášejí radostnou novinu o narození Spasitele, a dary na podporu charitní pomoci lidem v nouzi, ohroženým sociálním vyloučením. To vše charakterizuje největší pravidelnou celonárodní Tříkrálovou sbírku, která na začátku ledna proběhne ve svém 23. ročníku.

Tříkrálové skupinky budou koledovat ve dnech 1.–15. ledna 2023. Na starý kolednický zvyk navázala od roku 2001 Charita Česká republika a v Diecézi plzeňské (Plzeňský a Karlovarský kraj) se loni vykoledovalo přes 6 milionů korun. Budou lidé s dobrým srdcem stejně štědří i letos?

Jak přispět na Tříkrálovou sbírku

Tři králové budou koledovat ve dnech 1.–15. ledna 2023 a přispět je možné přímo do kasičky s logem Charity Česká republika, kterou ponese jeden z koledníků. Ve stejném termínu budou rozmístěny také statické pokladničky na veřejných místech. Do konce ledna bude ještě možnost přispět bezhotovostně, variabilní symboly koledujících organizací a QR kódy vypisuje Diecézní charita Plzeň na svých webových stránkách. On-line koleda na www.trikralovasbirka.cz umožňuje přispívat koledující organizaci v místě bydliště podle zadání PSČ a běží celoročně s uzávěrkou vždy k 30. dubnu.

Více:

https://www.trikralovasbirka.cz/

https://www.dchp.cz/kdo-jsme/trikralova-sbirka/aktuality-z-trikralove-sbirky/zacala-trikralova-sbirka-je-novorocni-nadeji-pro-potrebne/

Zdroj: https://www.adam.cz/trikralova-sbirka-2023/

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality