Tříkrálová sbírka 2017

10. 1. 2017
Dušan Brodský

My tři králové jdeme k vám,
štěstí zdraví přejeme vám.

Tříkrálovou sbírku pořádá každoročně Charita Česká republika. Skupinky koledníků, doprovodné akce i distribuci pokladniček organizují jednotlivé místní Charity, často ve spolupráci s farnostmi, školami či různými mládežnickými organizacemi. Letošní Tříkrálová sbírka potrvá až do 15. ledna 2017.

Výtěžek sbírky je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí a to zejména v regionech, kde sbírka probíhá. Nejméně desetina výnosu sbírky je každoročně určena také na humanitární pomoc do zahraničí.

Do ulic obcí a měst vychází více než 14 tisíc kolednických skupinek (přibližně 50 000 dobrovolníků) . Sbírka má ustálená pravidla, vedoucím skupinky musí být dospělá osoba vybavená průkazem koledníka.

Tradiční Tříkrálový koncert, jehož jubilejní desátý ročník se konal 8. ledna v Městském divadle Brno a který v přímém přenosu vysílala České televize, sledovalo 385 tisíc diváků. Během koncertu lidé poslali dárcovské SMS, jejichž hodnota přesáhla nejen milión dvě stě tisíc korun, ale také loňskou hranici. Koncert je od roku 2008 tradičním poděkováním dárcům a koledníkům Tříkrálové sbírky.

Tříkrálová sbírka 2017 – Záznam Tříkrálového koncertu (iVysílání) nalezenete zde.

Více informací o Tříkrálové sbírce naleznete zde.

Po celou dobu Tříkrálové sbírky je možné zaslat dárcovskou SMS ve tvaru:

DMS KOLEDA na číslo 87 777.

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality