Tisková zpráva – BAMBIFEST 19.-20.5.2017 České Budějovice

Tisková zpráva – BAMBIFEST 19.-20.5.2017 České Budějovice
13. 4. 2017
Kamila Matějková

Motto: „Lesní dobrodružství“ 19.– 20. května 2017 – Areál u Sportovní haly v Českých Budějovicích

Prezentace činností spolků a organizací pracujících s dětmi a mládeží z Jihočeského kraje

http://budejovice.bambifest.cz/

Vstup zdarma

Rádi bychom pozvali děti, rodiny, spolky dětí a mládeže, školy a školní družiny do areálu u Sportovní haly v Českých Budějovicích v pátek 19.5.2017 a v sobotu 20.5.2017 na akci BAMBIFEST 2017. Tradičním organizátorem akce je RADAMBUK-Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje z.s. se svými členskými spolky.

Na co se můžete těšit?

Přehlídka možností pro volný čas, nabídky letních táborů, pódiová vystoupení, soutěže, ukázky tábornických dovedností, prezentace Městské policie Č.B., Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje a Jihočeské záchranné brigády kynologů, indiánské teepee, střelba z luku, výroba placek – buttonů, losování o ceny na pódiu, maskot čáp Klapík, skákací hrady, kurzy angličtiny pro děti,  ukázky karate, opičí dráhy pro nejmenší, ukázky zážitkové akce s pejsky, chemické a fyzikální pokusy, elektrokoloběžky, segway, elektromobil, zkouška hmatu, zkouška čichu, zkouška paměti, poznávání stop, stavba mraveniště, rýžování a vrtání pravěkou vrtačkou, poznávací hry se koňskou tématikou, workshop pro děti s tematickým zaměřením „Boj proti plýtvání potravin a jejich správné skladování“, venkovní verze hry lasertag, po celém areálu akce si mohou děti vyzkoušet hru a svou přesnost při střelbě z laserové zbraně na cíl a spousta dalších her a soutěží……

Účastníci si prověří své znalosti týkající se obrany proti šikaně nebo kyberšikaně, zjistí, zda ví, jak se v takových situacích zachovat. U jednotlivých stánků budou děti získávat razítka do startovní karty, po splnění úkolů si vyzvednou v Infobodu malou odměnu. Vyplněné startovní kartičky budou postupovat do losování o ceny, které bude probíhat v liché hodiny na pódiu akce. Dále se děti mohou účastnit i soutěže Lesní dobrodružství, kde budou mít za úkol vyluštit tajenku a poznají zajímavosti o lesních zvířatech a rostlinách z lesního společenství. V Infobodu mohou návštěvníci odevzdat nepoužívané dioptrické brýle a zapojit se s RADAMBUKem do Sbírky brýlí pro Afriku.

Co můžete shlédnout na pódiu?

Vystoupení dětských tanečních, hudebních, divadelních a pěveckých souborů. Programem Vás bude provázet moderátor Mgr. Jiří Heller ze Salesiánského střediska DDM Č.B. V pátek od 17,30 do 18,30 hodin zveme širokou veřejnost na koncert zpěváka Pavla Callty s kapelou. Pro děti jsou připravená divadelní představení: v pátek Divadélka KOS – Jak se Janek neuměl rozhodnout, Divadelního souboru J.K.Tyl – O líných strašidlech v sobotu a Pohádková show klauna Huga – Vyprávíme pohádku popředu a pozpátku. Srdce potěší a diváky roztančí v pátečním odpoledni kapela KONÍČEK.

Návštěvní doba?

Pátek: 8 – 19 hodin

Sobota: 9 – 17 hodin

Další informace na webu http://budejovice.bambifest.cz/

Vstup na akci je zdarma, s čápem Klapíkem se na Vás těšíme !!!

Tisková zpráva: BAMBIFEST 2017 – 19.-20.5.2017 České Budějovice

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality