TANDEM

TANDEM
17. 12. 2015
admin
Vážení příznivci česko-německé spolupráce,

s dobíhajícím rokem 2015 Vám posíláme poslední prosincové vydání newsletteru Tandem Info s přehledem aktualit, nových informací a plánovaných akcí organizovaných nejen Tandemáky, ale i našimi kooperačními partnery. S přáním poklidných svátků vánočních a všeho dobrého v nastávajícím roce přikládáme PF 2016 a přejeme si, aby nám všem neubývala kreativita a motivace připravovat pro mladé lidi pestré česko-německé vzdělavací projekty.

Za Tandem Michaela Veselá

 

 

Důležité

·         Malý předvánoční dárek

Jako malý adventní dárek jsme pro Vás připravili peXmory online.

·         Projekt Na jedné lodi i v roce 2016

Díky finančí podpoře Česko-německého fondu budoucnosti a MŠMT bude projekt Na jedné lodi pokračovat i v roce 2016! Školy, školská i mimoškolní zařízení a organizace mohou již dnes zažádat o animační modul zdarma pro své plánované česko-německé setkání.

·         Reklamní spot projektu ahoj.info je tu

Představujeme Vám nový reklamní spot jako výsledek společné práce předchozích dobrovolnic Moniky, Lenky a Anniky, a nás, současného tria. Příjemnou zábavu u sledování videa Vám přeje tým ahoj.info!

·         Nová publikace Společnou cestou ke vzpomínkám

Tandem vydal novou publikaci „Společnou cestou ke vzpomínkám“.  Obsahuje popis vybraných památných míst v ČR a SRN, jejich metodickou nabídku pro česko-německá setkání mladých lidí a zajímavé biografie. Objednat si ji můžete v našem e-shopu za cenu poštovného.

Akce Tandemu

·         3-2-1 … Film jede! Kamera ab! aneb česko-německý videoseminář

Ahoj.info tým opět připravuje videoseminář pro mladé lidi z Česka a Německa, tentokrát na téma přísloví a slovní hříčky. Proběhne v termínu 26.–28.2.2016 v Centru vzdělávání mládeže ve Waldmünchenu. Přihlášky jsou přijímány do konce ledna 2016.

·         Soutěž žáků: Společně v Evropě Bádensko-Württembersko a Česko

MŠMT a Tandem vyhlásili soutěž žáků základních a středních škol. Soutěž probíhá do 31. ledna 2016. Soutěží se ve třech kategoriích: Hledat a najít, Psát a tvořit a Umělecká tvorba. Zúčastnit se mohou žáci a žákyně 6.–9. tříd základních škol a žáci a žákyně středních škol a gymnázií.

·         Informační setkání programu Rozjeď to s Tandemem!

Tandem připravuje setkání pro projektové žadatele česko-německých setkání mládeže čerpající podporu z programu Rozjeď to s Tandemem! Vítáni jsou ovšem i ostatní. Setkání proběhne 11. ledna 2016 v Plzni. Zapište si termín do svých diářů. Těšíme se na Vás.

·         Rozšiřte si své obzory s fotosoutěží projektu ahoj.info

Kdy jste naposledy udělali něco nového a nevšedního? Pošlete nám svoji fotku a krátce popište, jaký příběh se k ní váže. Nejnevšednější fotografie budou vybrány a odměněny. Příspěvky posílejte do 14. února 2016 na adresu ahoj@ahoj.info.

·         Seminář česko-německé jazykové animace pro nejmenší

Tandem ve spolupráci s Německou knihovnou Olomouc srdečně zve všechny pedagogy pracující s dětmi od 3 do 8 let na seminář jazykové animace, který se bude konat 22. ledna 2016 ve Vědecké knihovně v Olomouci.

Finance a termíny

·         Jedno- či vícedenní hospitace v Německu za finanční podpory Tandemu

Zájemci z oblasti primární prevence mládeže se mohou zapojit do probíhajícího projektu a vyjet na hospitaci do Německa, resp. přijmout německého hospitujícího ve své organizaci. Bez náročné administrativy a časových prodlev. Seznam aktuálních hospitačních nabídek v naší databázi.

·         Aktualizované podmínky pro program Odmalička

Zájemcům o Společný program česko-německých setkávání dětí Odmalička doporučujeme prostudovat si aktualizované podmínky na rok 2016. Aktuálním termínem pro podání přihlášek je 17. ledna 2016.

Různé Tandem

·         Tandem v Českém rozhlase

Program podpory odborných praxí a SOŠ v Plasích se prezentovali v ČRo Plzeň v rámci pořadu Poradíme vám. Poslechněte si i Vy zajímavé povídání o odborné praxi v Německu.

Různé

·         Soutěž pro učitele němčiny

Učitelé němčiny z celého světa se v období od 15. října 2015 do 29. února 2016 mohou zúčastnit prvního kola soutěže s názvem DACHL-Fundstücke a vyhrát účast na týdenním vzdělávacím semináři v Berlíně.

·         Cena pro učitele němčiny 2015/2016

Partneři projektu šprechtíme ve spolupráci s českým Spolkem germanistů a učitelů němčiny ČR vyhlašují Cenu pro učitele němčiny 2015/2016. Cena je určena pro mimořádně aktivní učitelky a učitele němčiny, kteří se zvláštním způsobem zasloužili o podporu německého jazyka. Přihlášky zasílejte do 15. dubna 2016.

Z kontaktní burzy

·         Mezinárodní setkání v Památníku koncentračního tábora Flossenbürg

Mladí lidé či skupiny mládeže se mohou hlásit na připravované setkání na památném místě ve Flossenbürgu. Příležitost poznat autentické historické místo, diskutovat s pamětníky a s vrstevníky z celého světa. Setkání se uskuteční od 12. do 18. dubna 2016. Věkové rozmezí účastníků je 15 až 20 let.

·         Aktualizovaný seznam hospitačních zařízení v Německu

Seznam možných hospitačních zařízení z oblasti práce s mládeží v Německu, která jsou připravena přijmout českého hospitujícího dle podmínek programu Učit se navzájem. Hospitující má během pobytu nárok na částku 35 eur za kalendářní den.

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality