Tandem Info únor 2015

Tandem Info únor 2015
20. 2. 2015
admin
Tandem Info únor 2015 

16.2.2015

Vážení čtenáři Tandem Info,

 rádi bychom Vás prostřednictvím únorového vydání pozvali na celou řadu vzdělávacích seminářů, česko-německých akcí a především odborné fórum pod názvem Žiješ jen jednou, které je určeno pro všechny cílové skupiny Tandemu se zájmem o téma zdravého životního stylu dětí a mládeže. Tandem také aktuálně vypsal sedm míst pro zájemce o roční dobrovolnické pobyty v Německu v rámci Evropské dobrovolné služby a mladé kapely by mohl zajímat víkendový bandcoaching za doprovodu profesionálních hudebníků. Střední odborné školy a učiliště se mohou do konce března hlásit o finanční podporu v rámci Programu podpory odborných praxí. Pro česká zařízení z předškolní oblasti je důležitá informace o změně termínu podávání projektových žádostí. To a mnohem více se dozvíte v aktuálním měsíčníku. Přejeme příjemné čtení, vybírání a těšíme se na spolu práci a shledání.

 Za Tandem Michaela Veselá


·         Žiješ jen jednou! aneb česko-německé odborné fórum ke zdravému životnímu styluMotivační aktivity ke zdrav. stravování, muzikoterapie, divadel. pedagogika, diskuse s kreativními hosty a mnohem více na fóru od 23. do 25. dubna 2015 v Drážďanech. Pro pedagogy, pracovníky s mládeží i aktivní jednotlivce. Hlaste se, těšíme se na Vás.
·         Projekt Na jedné lodi i v roce 2015Díky laskavé podpoře Česko-německého fondu budoucnosti bude projekt Na jedné lodi  realizovat animační moduly i v roce 2015. budou nabízeny animační moduly rozšířené o téma zdravý životní styl.
·         Akce TandemuSeminář na téma Projektové plánováníOd 19. do 22. března 2015 se v Bad Alexandersbad koná plánovací a kontaktní seminář pro české a německé pedagogy všech typů škol, kteří jsou aktivní v oblasti školních výměn a odborných praxí.
·         BANDCOACHING pro mladé kapely!Projekt KULTURJAM pořádá víkendové soustředění pro mladé kapely 20.-22. 3. 2015 v Selbu v Haus der Generationen. Jedna česká a jedna německá kapela podobného hudebního stylu se tak má šanci zlepšit díky coachingu profesionálních hudebníků.
·         Seminář k česko-bavorským výměnám pedagogůInformační a kontaktní seminář Česko-bavorské výměny pedagogů se koná ve dnech 20. a 21. března 2015 ve Windischeschenbachu. Srdečně zveme pedagogy mateřských škol a školních družin!
·         Základní školení nových jazykových animátorůOd 7. do 10. května 2015 se v bavorském Chamu koná již tradiční základní školení nových jazykových animátorů. Kurz je určen pro české a německé účastníky aktivní v česko-německé spolupráci.
·         Informační a síťovací den mezinárodních výměn mládeže v Mnichově a NorimberkuDne 26. 2. a 27. 2. 2015 se v Mnichově a v Norimberku setkají zástupci řady institucí se zkušenostmi z oblasti práce s mládeží, mj. ConAct, DPJW, DFJW, Bavorský kruh mládeže, DRJA, Most německo-turecké mládeže a Tandem, aby Vám pomohli s mez. projekty mládeže, žádostmi a financemi. Všichni jste srdečně zváni!
·         Finance a termínyFinanční podpora přeshraničních odborných praxíMáte zájem přijmout německé žáky na praxi v ČR nebo naopak vyslat své žáky do Německa? Zapojte se do Programu podpory odborných praxí! Do 31. března 2015 si můžete u Tandemu požádat o příspěvky na odborné praxe na 2. pololetí roku 2015. 
·         Změna termínů v podávání žádostí v rámci programu OdmaličkaMožnost podat si žádost na podporu společných česko-německých setkání dětí do 6 let v tomto roce již jen k termínu 6. září!
·         Hledáme zájemce o roční dobrovolnické pobyty v NěmeckuVypisujeme sedm míst pro zájemce o roční dobrovolnické pobyty v Německu v rámci Evropské dobrovolné služby a další místa v programu Federální dobrovolná služba (Bundesfreiwilligendienst).
·         Rozjeď to s Tandemem i v roce 2015Díky podpoře MŠMT je program Rozjeď to s Tandemem otevřen česko-německým a česko-rakouským projektům setkávání mládeže také v roce 2015.
·         Jazykové animace pro ZŠ a víceletá gymnázia I pro letošní rok 2014/2015 se nám díky Velvyslanectví Spolkové republiky Německo podařilo získat nemalou finanční podporu projektu Němčina nekouše II. Školy mají možnost si i nadále objednávat bezplatné jazykové animace pro žáky, prezentace pro rodiče a jiné. 
·         RůznéPlán akcí v roce 2015Jako každým rokem přinášíme přehled připravovaných akcí pro letošní rok. Zarezervujte si termíny již nyní! Přehledy akcí naleznete také v jednotlivých oblastech Vašeho zájmu.Čojč MAGNET 2015Plzeň je v roce 2015 Evropským hlavním městem kultury. A čojč – divadelní síť Čechy Bavorsko známá také jako Čojčlandská kulturní síť, je toho všeho oficiální součástí. Hledáme 45 mladých lidí z Čech a 45 mladých lidí z Německa z regionů podél česko-bavorské hranice.Seminář pro učitele z Německa, České republiky a PolskaNadace Krzyżowa pořÍ dá v rámci projektu Leonardo da Vinci seminář pro české, německé a polské učitele, který se uskuteční 12. až 18. dubna 2015 v mezinárodním setkávacím středisku Krzyżowa (Polsko).
·         Česko-německý fond budoucnosti vypisuje pracovní poziceČesko-německý fond budoucnosti vypisuje výběrové řízení na 1 místo odborného referenta / odborné referentky  k 1. 4. 2015  a 1 místo odborného referenta / odborné referentky  k 1. 6. 2015.
·         Čojč PedagogikaNejbližší kurz Čojč pedagogiky se koná 17.–21. 3. 2015 v Horních Frankách. V průběhu let, kdy Čojč organizuje česko-německá setkávání mládeže, konference, divadelní projekty a jazykové dílny, vznikla celá řada metod, o které se s vámi chceme podělit. Jedná se metody jazykové, divadelní, pedagogické a jejich kombinace.
·         Dny otevřených dveří v česko-německé školce JunikornČesko-německá školka Junikorn v Plzni zve k návštěvě 18. a 25. 2. 2015.
·         Dotace Plzeňského kraje – Podpora mezinárodní spolupráce v oblasti mládeže a spolufinancování mezinárodních studijních programů v roce 2015Cílem tohoto programu je podporovat mezinárodní projekty a výměny mládeže, vychovávání mladých lidí k solidaritě, toleranci a porozumění prostřednictvím interkulturního vzdělávání. Termín ukončení příjmu žádostí je 18. 2. 2015.
·         Výběrové řízení pro zájemce o studium na Gymnáziu Friedricha Schillera v PirněMožnost dvojjazyčného studia na střední škole v SRN. Termín pro přihlášení 27. února 2015.
·         StudyWorld Berlin 2015 – možnosti studia, praxe a vzdělávání v NěmeckuCo, jak a kde v Německu studovat? Kde mohu absolvovat praktikum? Jaké jsou další vzdělávací příležitosti? To a více se dozvíte na mezinárodním veletrhu, který proběhne ve dnech 24. a 25. dubna 2015 v Berlíně.
·         Hranice spojuje! Česko-německý fond budoucnosti vyhlašuje nové téma rokuČesko-německý fond budoucnosti vyhlašuje své téma pro rok 2015. Pod titulem „Hranice spojuje“ bude fond v tomto roce obzvláště podporovat projekty zaměřené na budování užších vazeb mezi Čechy a Němci v pohraničí.
·         Festival Mitte Europa nabízí volné místo spolupracovníkaObčanské sdružení »Misslareuth 1990. Mitte Europa« e. V. hledá pro svůj přeshraniční kulturní projekt FESTIVAL MITTE EUROPA  Bayern · Čechy · Sachsen českého spolupracovníka/spolupracovnici.
·         Z kontaktní burzyNaturfreundejugend Württemberg hledá partnera z mimoškolní oblasti pro svůj projekt Naturfreundejugend Württemberg  hledají pro svůj projekt zaměřený na památná místa skupinu mladých lidí, kteří by se zapojili do plánovaného projektu na konci jara 2015.

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality