Tandem Info říjen 2016

2. 11. 2016
Kamila Matějková
Tandem Info říjen 2016

ze dne 31. října 2016

 


Vážení čtenáři newsletteru Tandem Info,

níže Vám zasíláme přehled aktualit z oblasti česko-německé práce s mládeží.

Upozornit bychom Vás chtěli na blížící se informační schůzku pro zájemce o nabídky setkávání českých a bavorských škol, která se uskuteční již ve čtvrtek 10. listopadu 2016. Více informací o akci se můžete dočíst v newsletteru, stejně jako si můžete poslechnout, co řekly naše pedagogické pracovnice o novém předškolním projektu Sousední světy – Nachbarwelten v pořadu Českého rozhlasu Plzeň.

Přejeme Vám hodně úspěchů v nastávajícím podzimním období!

Za tým Koordinačního centra Tandem

Monika Štroblová

 


Důležité

·         Koordinační centrum v Plzni se stalo projektovým partnerem Centra Bavaria Bohemia

Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem v Plzni se stalo novým partnerem Centra Bavaria Bohemia pro projekt Kultura bez hranic – Setkávání Čechy Bavorsko 2017, který byl podpořen Česko-německým fondem budoucnosti. Konkrétní možnosti zapojení pro školy zde.

Akce Tandemu

·         Informační schůzka pro zájemce o nabídky setkávání českých a bavorských škol

Ve čtvrtek 10. listopadu 2016 od 14.30 hodin se koná informační setkání k představení nabídky pro české a bavorské (partnerské) školy v rámci projektu Kultura bez hranic – Setkávání Čechy Bavorsko 2017. Zváni jsou všichni zástupci škol, které mají zájem o možnosti setkávání a společné přeshraniční aktivity.

Finance a termíny

·         Program Odmalička pokračuje i v roce 2017

Mateřské školy z Česka, Bavorska a Saska mohou i v roce 2017 žádat o finanční podporu v rámci programu Odmalička pro vzájemné setkávání pedagogů a dětí do 6 let.

Různé Tandem

·         43 praktikantů na stáži v Německu

Tandem úspěšně ukončil projekt evropského programu Erasmus+ s názvem Na praxi do Německa, v rámci kterého vyjelo na stáž 43 praktikantů z celé ČR. Zúčastněte se v dalším termínu i Vy!

·         Nový předškolní projekt byl představen posluchačům Českého rozhlasu Plzeň

Poslechněte si, co řekly naše pedagogické pracovnice o novém předškolním projektu Sousední světy – Nachbarwelten, Česko-německé mediální a jazykové projekty pro děti od 3 do 8 let v pořadu Českého rozhlasu Plzeň. Dozvíte se například význam slova medinauti nebo informace o konkrétní nabídce pro česká a německá zařízení pracující s dětmi do 8 let. Přehrát rozhovor

Různé

·         Pražská studentská germanistická konference PRAGESTT 2017

Ústav germánských studií FF UK pořádá ve dnech 24.–25. března 2017 již 7. ročník Pražské studentské germanistické konference PRAGESTT. Studenti bakalářských, magisterských i doktorských studijních programů na ní mohou představit výsledky své vědecké práce. Příspěvky lze zasílat do 15. ledna 2017.

·         Literární Františkovy Lázně poprvé česko-německy

Od 4. do 19. listopadu se uskuteční 19. ročník Festivalu Literární Františkovy Lázně, který bude letos poprvé festivalem česko-německým!

·         Hledá se skupina žáků z Plzně na hudební workshop do Goethe-Institutu

Goethe-Institut v Praze hledá skupinu žáků z Plzně ve věku od 12 do 18 let, kteří se učí německy, pro účast na hudebním workshopu, který se koná v Praze v prostorách Goethe-Institutu v pondělí 7. listopadu 2016.

Z kontaktní burzy

·         Hledají se čeští skauti!

Hledají se čeští skauti, kteří by chtěli v srpnu 2017 společně s německými skauty strávit několik napínavých dní na táboře!

·         AWO-Schullandheime im Vogtland hledají české hospitanty

Hledají se hospitanti/-ky, kteří by chtěli získat cenné zkušenosti ze sousední země a společně s německými vedoucími mládežnických skupin se starat o skupinu dětí.

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality