Tandem Info říjen 2013

Tandem Info říjen 2013
16. 10. 2013
admin

· Průvodce pamětí – informace pro projekty práce s mládeží v památnících nacistické perzekuce v Česku, Německu a Polsku

Tato brožura je určena pracovníkům s mládeží v Česku, Polsku a Německu, kteří plánují cestu do památníku nacistické perzekuce. Obsahuje kontakty a bližší informace k pedagogické nabídce jednotlivých památníků a muzeí, možnosti financování apod. K dispozici česká mutace v elektronické podobě a německá v tištěné.

· Akce Tandemu

Seminář na téma: Integrace romské mládeže do volnočasových aktivit

Tandem připravuje pro zájemce a pracovníky s mládeží (metodiky) z ČR a SRN seminář, který se uskuteční v termínu 22.-24. listopadu v Berlíně. Spolupráce s DJO, M3, Romo Trial, Romodrom a Slovo 21. Hlaste se, těšíme se na Vás!

· Tématický seminář pro školy Udržet balanc!

Tandem ve spolupráci s Pedagogickou výměnnou službou (PAD) pořádají ve dnech 14.-17. listopadu 2013 v Drážďanech tématický seminář s názvem Udržet balanc!. Uzávěrka přihlášek je 21. 10. 2013.

· Tematický seminář: Garance kvality v oblasti odborných praxí

Nenechte si ujít jedinečný seminář oblasti odborných praxí, který se koná ve dnech 6.-8. listopadu 2013 ve Waldmünchenu (DE). Hlavním tématem semináře bude, jak realizovat kvalitní odbornou praxi v sousední zemi. Mimo jiné si z něj odvezete množství tipů, které Vám pomohou při plánování, samotné realizaci a zvyšování kvality odborných zahraničních praxí.

· Seminář „Můj česko-německý projekt“ pro vedoucí projektů

Pozvánka na seminář věnovaný plánování a financování projektů pro děti od 3 do 8 let. Seminář se koná ve dnech 13. až 15. listopadu 2013 ve Skalce u Chebu.

· Finance a termíny

Nové termíny pro podávání žádostí k programu Odmalička

V roce 2014 Tandem opět podporuje česko-německá setkání dětí do 6 let. Do programu se mohou hlásit předškolní zařízení z celé ČR. Aktuálním termínem pro podání přihlášky je 15. února 2014.

· Hledáme mladé lidi na roční dobrovolnické pobyty

Hledáme celkem tři zájemce o jednoleté zahraniční mobility v německých organizacích. Nabídka je vhodná pro mladé lidi do 30 let (Evropská dobrovolná služba) a do 26 let (Dobrovolný rok v památkové péči) s bydlištěm na území Česka.

· Tandem finančně podporuje česko-německá setkání dětí a mládeže

Do konce roku 2013 máte ještě příležitost využít finační podporu pro česko-německá setkání dětí a mládeže a pošlete žádost do programu Rozjeď to s Tandemem! a získejte tak příspěvek na svůj přeshraniční projekt.

· Různé

Dětské město „DinoCity“ ve Stuttgartu hledá koordinátory z partnerského Brna

Od 20. října do 3. listopadu se mohou zájemci (studenti, sociální pedagogové, angažovaní mladí lidé) z Brna podílet na organizaci „dětského města“ ve Stuttgartu. Všechny náklady hrazeny! Kdo chce zažít legraci a něco se nového přiučit, nechť se rychle přihlasí.

Početné zastoupení na vydařeném kontaktním semináři v mimoškolní oblasti

V uplynulém víkendu se sešla v Plzni 30členná skupina pracovníků s mládeží z nejrůzn ějších míst Česka a Německa, aby navázala nová projektová partnerství, fotogalerie k náhledu!

JUFINALE – festival mládežnických filmů poprvé česko-německy!

Do hornofranckého kola bavorského festivalu mládežnických filmů JUFINALE se díky projektu Sousedé se stávají přáteli (2012-2013) poprvé přihlásily i české a česko-německé filmy. V sobotu 23. listopadu 2013 jste srdečně zváni do kina Selb, kde proběhne promítání zaslaných soutěžních snímků a ocenění autorů těch nejzdařilejších kousků.

Nové nápady pro přeshraniční spolupráci s dětmi

27 nových, v praxi vyzkoušených projektových nápadů, které rozšiřují úspěšnou publikaci „Projekt jako stavebnice“.

Hledá se česká kapela pro koncert v Německu

Projekt Sousedé se stávají přáteli (2012-2013) hledá mladé kapely z Plzeňského a Karlovarského kraje, které by si chtěly zahrát v sousední zemi. Hudební styl libovolný, vlastní tvorba podmínkou.

Česko-německé fórum mládeže hledá koordinátora / koordinátorku

Česko-německé fórum mládeže (ČNFM) hledá koordinátora / koordinátorku, který/á by s chutí převzal/a organizační zodpovědnost za pří ští funkční období ČNFM (březen 2014 – červenec 2015). Uzávěrka přihlášek je 31. 10. 2013.

· Čojčlandská konference v Plzni

Plzeň 2015, o. p. s., Cojc gGmbH, město Plzeň a Ústav umění a designu) zvou na konferenci, která se koná od 31. 10. – 3. 11. 2013 v Ústavu umění a designu (UUD) v Plzni. Na programu bude mmj: seznámení se s čojč, divadelní vystoupení a další.

· Nabídka bezplatné prezentace o možnostech studia a stáží v Německu

Projekt Česko-německého fóra mládeže „Do Německa na zkušenou!“ přichází s nabídkou bezplatné 90 minutové prezentace na podporu zájmu o němčinu a Německo.

· Hledá se česká partnerská organizace

Chtěli byste se zapojit do německo-polsko-českého projektu? Máte chuť podílet se svými žáky/svěřenci na mezinárodním letním campu? Tak to hledá občanské sdružení z Lipska právě Vás.

· Nová česko-německá MŠ v Českých Budějovicích

V Českých Budějovicích zahájí svoji činnost dne 21. 10. 2013 česko-německá mateřská škola „Bei den Zwergen“.

· Pozvánka na kurz „Dialogem k respektu – školení pro práci s metodou Persona Dolls“

Kurz programu Varianty Člověka v tísni je určen pedagogům pracujícím s dětmi ve věku od 3 do 9 let. Metoda pracuje s příběhy panenek s osobností, které pravidelně navštěvují kolektivy dětí a otevírají témata jinakosti, respektu a spravedlnosti.

· Nabídka ročního stipendia pro absolventy VŠ pro rok 2013/2014

Bavorské státní ministerstvo pro hospodářství, výzkum a umění nabízí ve studijním roce 2014/2015 roční stipendium pro absolventy VŠ z Bulharska, Chorvatska, Polska, Rumunska, Slovenska, Ruska, Srbska, Ukrajiny, Maďarska a Česka. Uzávěrka přihlášek je 1. 12. 2013.

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality