Tandem Info listopad 2013

Tandem Info listopad 2013
20. 11. 2013
admin

Průvodce pamětí – informace pro projekty práce s mládeží v památnících nacistické perzekuce v Česku, Německu a Polsku
Tato brožura je určena pracovníkům s mládeží v Česku, Polsku a Německu, kteří plánují cestu do památníku nacistické perzekuce. Obsahuje kontakty a bližší informace k pedagogické nabídce jednotlivých památníků a muzeí, možnosti financování apod. K dispozici česká mutace v elektronické podobě a německá v tištěné.

Akce Tandemu

Seminář pro mladé Plzeňany v rámci projektu Zažij Plzeň! 

Podpoř tým mladých plzeňských průvodců, představ své město z vlastního pohledu. Staň se průvodcem projektu Zažij Plzeň! a zúčastni se semináře v termínu 6.–8. 12. 2013 v Albrechticích na Šumavě. Přihlášky přijímáme do 3. prosince.

Seminář na téma multikultura pro pracovníky s mládeží

Jednodenní seminář pro pracovníky s mládeží na téma multikultura s názvem ŽIVOTNÍ HODNOTY aneb jak obejmout kulturní rozmanitost, v Plzni, 13. prosince 2013. Uzávěrka přihlášek je 10. prosince 2013.

Feel the Beat. Dva jazyky, jeden song!

Ahoj.info team pro mladé hudební fanoušky připravuje česko-německý rapový videoworkshop. Pusť se do něčeho nového a zažij společně s novými lidmi magické propojení hudbou! Ve dnech 21.–23. 2. 2014 v JuBi Waldmünchen, přihlášky již přijímáme!

Informační odpoledne v Mladé Boleslavi

Dne 9. 12. 2013 se uskuteční v Mladé Boleslavi informační blok na téma Realizace a financování odborných praxí v Německu. Srdečně jsou zváni všechny střední odborné školy, učiliště a vyšší odborné školy, které mají zájem o spolupráci s Německem v rámci odborných stáží pro své žáky.

Finance a termíny

Finanční podpora zahraničních odborných praxí

Máte zájem o odborné praxe v Německu? Zapojte se do našeho Programu podpory odborných praxí. Střední odborné školy, učiliště a VOŠ si mohou u Tandemu podat přihlášku pro školní rok 2014/2015 v rámci programu EU pro období 2014-2020. Termín podávání přihlášek je 30. 11. 2013.

Nové termíny pro podávání žádostí k programu Odmalička

V roce 2014 Tandem opět podporuje česko-německá setkání dětí do 6 let. Do programu se mohou hlásit předškolní zařízení z celé ČR. Aktuálním termínem pro podání přihlášky je 15. února 2014.

Hledáme mladé lidi na roční dobrovolnické pobyty

Hledáme celkem tři zájemce o jednoleté zahraniční mobility v německých organizacích. Nabídka je vhodná pro mladé lidi do 30 let (Evropská dobrovolná služba) a do 26 let (Dobrovolný rok v památkové péči) s bydlištěm na území Česka.

Tandem finančně podporuje česko-německá setkání dětí a mládeže

Do konce roku 2013 máte ještě příležitost využít finační podporu pro česko-německá setkání dětí a mládeže a pošlete žádost do programu Rozjeď to s Tandemem! a získejte tak příspěvek na svůj přeshraniční projekt.

Hospitační program Učit se navzájem je ideální přiležitost pro mladé lidi do 30 let

O významu praxe a zkušeností ze zahraničí pro mladé lidi netřeba dlouze psát. Pro mnoho zaměstnavatelů je při rozhodování o obsazení pozice klíčová. Získejte za finační podpory Tandemu snadným způsobem nové pracovní impulsy a konkurenční výhodu.

Projekt Sousedé se stávají přáteli (2012-2013) zve srdečně na festival mládežnických filmů JUFINALE 2013, který se uskuteční v sobotu 23. listopadu 2013 v kině Selb. Těšit se můžete na celodenní promítání českých a německých soutěžních snímků, slavnostní udílení cen i doprovodný program.

Přemýšlel/a už jsi někdy nad tím, jaké vzdělá(vá)ní potřebujeme? Je ti mezi 16 a 25 lety? Máš chuť poznat mladé lidi z ČR a Německa? Cestuješ rád/a do sousedn í země? Pak se staň naším členem, uzávěrka je 15. prosince 2013.

Jak to vypadá při animačním modulu

Projekt Na jedné lodi nabízí při česko-německých setkáních s komunikačním jazykem angličtinou tzv. animační moduly. Podívejte se, jak takový modul může vypadat.

Velvyslanec Spolkové republiky Německo v ČR Detlef Lingemann navštívil ve středu 6. listopadu 2013 Mateřskou školu Kardinála Berana v Plzni, která je zapojená do projektu „Krůček po krůčku do sousední země“.

V rámci podzimního festivalu Jazz bez hranic se budou konat na různých místech Plzně zajímavé jazzové workshopy a dílny. Títmo jsou zváni (nejen) všichni jazzoví příznivci a fanoušci.

Nové nápady pro přeshraniční spolupráci s dětmi

27 nových, v praxi vyzkoušených projektových nápadů, které rozšiřují úspěšnou publikaci Projekt jako stavebnice.

Stiftung Erinnerung, Verantwortung und Zukunft (EVZ) vypisuje soutěž pro mezinárodní školní a mládežnické projekty. Soutěž podporuje mezinárodní setkání mezi školami a mládežnickými organizacemi z ČR a SRN a dalších zemí. Uzávěrka je 1. 1. 2014.

Nabídka bezplatné prezentace o možnostech studia a stáží v Německu

Projekt Česko-německého fóra mládeže Do Německa na zkušenou! přichází s nabídkou bezplatné 90minutové prezentace na podporu zájmu o němčinu a Německo.

Hledá se česká partnerská organizace

Chtěli byste se zapojit do německo-polsko-českého projektu? Máte chuť podílet se svými žáky/svěřenci na mezinárodním letním campu? Tak to hledá občanské sdružení z Lipska právě Vás.

Nabídka ročního stipendia pro absolventy VŠ pro rok 2013/2014

Bavorské státní ministerstvo pro hospodářství, výzkum a umění nabízí ve studijním roce 2014/2015 roční stipendium pro absolventy VŠ z Bulharska, Chorvatska, Polska, Rumunska, Slovenska, Ruska, Srbska, Ukrajiny, Maďarska a Česka. Uzávěrka přihlášek je 1. 12. 2013.

Z kontaktní burzy

Spoj hospitaci s pobytem v přírodě oblasti Vogtland

Během prázdnin 2014 můžeš strávit příjemný užitečný čas v oblasti Vogtland, nedaleko českých hranic, podílet se na česko-německých projektech, organizaci a průběhu letních táborů a získat finanční podporu z programu hospitací Učit se navzájem.

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality