Tandem Info leden 2015

Tandem Info leden 2015
15. 1. 2015
admin

Tandem Info leden 2015 ze dne 14. ledna 2015

Vážení příznivci česko-německé spolupráce, 


doufáme, že jste během svátků tělo i mysl dostatečně zregenerovali, nabrali sílu do nové práce a popřemýšleli o možnostech česko-německé spolupráce. Pracovníci Tandemu Vám v tomto směru rádi pomohou a vyjdou vstříc. Využijte proto naší nabídky seminářů, informačních dní a setkání, které jednotlivé oblasti v průběhu roku nabídnou. Některé z nich jsou již s vypsáním a možností přihlášení uveřejněny na webové stránce Tandemu.
Subjekty z mimoškolní oblasti se i v roce 2015 mohou ucházet v rámci programu Rozjeď to s Tandemem o příspěvek na setkání mladých lidí z Česka a Německa nebo i Rakouska.

Přejeme Vám vydařený začátek nového roku a těšíme se na setkání.

Za Tandem Michaela Veselá


·         Projekt Na jedné lodi i v roce 2015

Díky laskavé podpoře Česko-německého fondu budoucnosti bude projekt Na jedné lodi  realizovat animační moduly i v roce 2015. Nově budou nabízeny animační moduly rozšířeny o téma zdravý životní styl.

·         Tandem přeje vše nejlepší do nového roku a těší se na další česko-německou spolupráci

·         Akce Tandemu

Informační a síťovací den mezinárodních výměn mládeže v Mnichově a Norimberku

Dne 26. 2. a27. 2. 2015 se v Mnichově a v Norimberku setkají zástupci řady institucí se zkušenostmi z oblasti práce s mládeží, mj. ConAct, DPJW, DFJW, Bavorský kruh mládeže, DRJA, Most německo-turecké mládeže a Tandem, aby Vám pomohli s mez. projekty mládeže, žádostmi a financemi. Všichni jste srdečně zváni!

·         Česko-německý videoworkshop ahoj.info „CZanGe it!“

Více kreativity pro tvůj vous! Uzákonění pauzy po obědě! Konec s nudnými předvolebními plakáty! Letmo o videoworkshopu pro mladé lidi mezi 16 a 26 lety. Přihlas se a natoč s námi svou kampaň. Termín je 27.2.-1.3. 2015ve Waldmünchenu. Těšíme se.

·         Finance a termíny

Podpora česko-německých setkání dětí do 6 let v roce 2015

V rámci Společného programu česko-německých setkávání dětí „Odmalička“ mohou o podporu žádat mateřské školy a spolky z celé ČR. Aktuálním termínem pro podání přihlášky v rámci programu je 1. února 2015

·         Rozjeď to s Tandemem i v roce 2015

Díky podpoře MŠMT je program Rozjeď to s Tandemem otevřen česko-německým a česko-rakouským projektům setkávání mládeže také v roce 2015.

·         Jazykové animace pro ZŠ a víceletá gymnázia

I pro letošní rok 2014/2015 se nám díky Velvyslanectví Spolkové republiky Německo podařilo získat nemalou finanční podporu projektu Němčina nekouše II. Školy mají možnost si i nadále objednávat bezplatné jazykové animace pro žáky, prezentace pro rodiče a jiné. 

·         Různé

První z řady videí oblasti odborných praxí

Nevíte, jak může probíhat a co Vám přinese odborná praxe v Německu? Pak zhlédněte následující video, které vzniklo v rámci Programu podpory odborných praxí: Praxe v Radebeul 2014.

Překračuje pravicový extremismus hranice? Mezinárodní perspektivy a protistrategie

Ve dnech 9.-10. února 2015 se v Mnichově uskuteční setkání expertů k tématu Perspektivy mez. pravicového extremismuPřipravuje Bundeszentrale für politische Bildung s příspěvky z celého světa. Čeští účastníci vítáni. Jednací jazyk angličtina a němčina. 

Nové příspěvky v projektové databázi

Navštivte naši projektovou databázi, kde si můžete prohlédnout příklady dobré praxe nejen v rámci Programu podpory odborných praxí. Nově zde najdete realizované odborné stáže Nebojte se, postavíme Vám nové! a Praxe na farmě.

Check Czech 3

Chceš pomoct svým kámošům z čojč s češtinou? Ukázat jim Plzeň? Pak přijď na Check Czech – kurz češtiny od 30. 1. do 2. 2. 2015 do Plzně.

Čojč MAGNET 2015

Plzeň je v roce 2015 Evropským hlavním městem kultury. A čojč – divadelní síť Čechy Bavorsko známá také jako Čojčlandská kulturní síť, je toho všeho oficiální součástí. Hledáme 45 mladých lidí z Čech a 45 mladých lidí z Německa z regionů podél česko-bavorské hranice.

Podpora mezinárodní spolupráce mládeže v Jihočeském kraji

Grantové možnosti pro žadatele Jihočeského kraje z oblasti práce s mládeží s cílem (mimo jiné) podpořit mezinárodní spolupráce dětí a mládeže. Uzávěrka 30. ledna 2015.

·         Výběrové řízení pro zájemce o studium na Gymnáziu Friedricha Schillera v Pirně

Možnost dvojjazyčného studia na střední škole v SRN. Termín pro přihlášení 27. února 2015.

·         Vaříme, cestujeme, žijeme …

V rámci projektu Environmentálně šetrná gastronomie vznikla česko-německá publikace o významu lokálních potravin, moderním vaření a česko-německých kuchařských inspiracích. Na projektu se podílí sdružení ENVIC a gastronomické školy Plzeňského kraje a okresu Regensburg.

·         StudyWorld Berlin 2015 – možnosti studia, praxe a vzdělávání v Německu

Co, jak a kde v Německu studovat? Kde mohu absolvovat praktikum? Jaké jsou další vzdělávací příležitosti? To a více se dozvíte na mezinárodním veletrhu, který proběhne ve dnech 24. a 25. dubna 2015 v Berlíně.

·         Hranice spojuje! Česko-německý fond budoucnosti vyhlašuje nové téma roku

Česko-německý fond budoucnosti vyhlašuje své téma pro rok 2015. Pod titulem Hranice spojuje“ bude fond v tomto roce obzvláště podporovat projekty zaměřené na budování užších vazeb mezi Čechy a Němci v pohraničí.

·         Festival Mitte Europa nabízí volné místo spolupracovníka

Občanské sdružení »Misslareuth 1990. Mitte Europa« e. V. hledá pro svůj přeshraniční kulturní projekt FESTIVAL MITTE EUROPA  Bayern · Čechy · Sachsen českého spolupracovníka/ spolupracovnici.

·         Z kontaktní burzy

Hledá se třída na česko-německé setkání mládeže v Hohenbergu

Na projektový týden, který proběhne 9.-13.3.2015 v Hohenbergu, se hledá školní třída ve věkovém rozpětí 13-15 let. Hlavní témata letošního ročníku jsou „Moderní objevování přírody“ a „Drogová prevence soudržnosti“.

·         Naturfreundejugend Württemberg hledá partnera z mimoškolní oblasti pro svůj projekt

Naturfreundejugend Württemberg  hledají pro svůj projekt zaměřený na památná místa skupinu mladých lidí, kteří by se zapojili do plánovaného projektu na konci jara 2015.

 

 

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality