Tandem Info květen 2017

Tandem Info květen 2017
9. 5. 2017
Kamila Matějková
Tandem Info květen 2017

ze dne 03. května 2017

Vážení příznivci česko-německé spolupráce,

věříme, že jste si při prodlouženém víkendu odpočinuli a načerpali sílu do druhé poloviny jara! My jsme sice neodpočívali, ale nových sil jsme nabrali spoustu. A to díky Vám – slavili jsme totiž společně naše 20. narozeniny! Děkujeme všem, kteří u toho byli s námi a zahrnuli nás mnoha přáními do naší budoucnosti! Všechna Vaše slova nás motivují do dalších česko-německých aktivit.

Oslavy ale ještě nekončí! V květnu srdečně zveme všechny na výstavu 20 let Tandemu – 20 let česko-německých výměn mládeže do Mázhausu plzeňské radnice! A komu nevyjde cesta do Plzně, věříme, že si nás najde na některé z našich dalších akcí!

Těšíme se na setkání s Vámi!


Důležité

·         20 let Tandemu – 20 let česko-německých výměn mládeže

Letošní rok má pro česko-německou spolupráci zvláštní význam. V lednu uplynulo 20 let od podepsání česko-německé deklarace. Na letošní jaro ovšem připadá ještě jedno česko-německé výročí. V dubnu 1997 byly otevřeny kanceláře Koordinačních center česko-německých výměn mládeže Tandem v Plzni a Řezně. Ohlédněme se při této příležitosti zpět. Ohlédněme se, jak to všechno začalo a jakou cestu Tandem za dvě desetiletí ušel.

·         Tandem slaví 20 let a zve na výstavu do Plzně

Koordinační centra česko-německých výměn mládeže Tandem letos slaví 20. narozeniny. Při této příležitosti pořádají na české i německé straně řadu kulturních a vzdělávacích akcí. Jednou z nich je i výstava v Mázhausu plzeňské radnice, nám. Republiky 1, Plzeň. Zastavte se až do 30. května 2017 a poznejte 20 let Tandemu – 20 let česko-německých výměn mládeže. Jste srdečně zváni!

·         Maultaschen und Piroggen – Fake news nebo pravda?

Tandem srdečně zve zájemce z řad pracovníků s mládeží, pedagogy, stejně jako angažované jednotlivce, kteří připravují nebo chtějí připravovat česko-německé setkání mládeže. Setkání proběhne v termínu 11.–14. května 2017 v Bad Liebenzell nedaleko Stuttgartu.

·         Společnými vzpomínkami ke společné budoucnosti – pozvánka na seminář dalšího vzdělávání

Tandem v rámci víceletého tématu Společnými vzpomínkami ke společné budoucnosti srdečně zve pracovníky s mládeží a pedagogy na seminář dalšího vzdělávání 21. – 23. června 2017 ve Výmaru.

·         Pozvánka na Regionální informační den projektu Sousední světy – Nachbarwelten

Srdečně Vás zveme na Regionální informační den (nejen) pro pedagogy, který se koná dne 20. 5. 2017 v Přešticích u Klatov. Je určen všem, kdo pracují s dětmi ve věku od 3 do 8 let a chtějí ve svých zařízeních uskutečnit česko-německé jazykové a mediální projekty.

Akce Tandemu

·         Pozvánka na seminář k česko-bavorským výměnám pedagogů v předškolní oblasti

Srdečně zveme všechny pedagogy MŠ a ŠD k účasti na informačním, kontaktním a plánovacím semináři věnovanému česko-bavorským výměnám, který se koná 12. – 13. května 2017 v Chamu.

Finance a termíny

·         Česko-německý fond budoucnosti opět podpoří Program podpory odborných praxí!

Zapojte se do Programu podpory odborných praxí a zažádejte si do konce září o finanční podporu na realizaci odborné praxe. Díky další podpoře ze strany Česko-německého fondu budoucnosti mohou být podpořeny odborné praxe žáků v sousední zemi.

Různé Tandem

·         Česko-německý videoworkshop na téma „Vlast“

Otázka, co znamená vlast, se stává v globalizovaném světě a v souvislosti s migrací stále aktuálnější. Cílem workshopu je zobrazení rozdílných přístupů k tématu „Vlast“. Přeshraniční pohled na toto téma umožňuje přitom mnohostranné ztvárnění toho, co může vlast pro jednotlivce znamenat.

·         Partnerské školy se zapojily do kulturních aktivit Pestrého kulturního jara

Pestré kulturní jaro je název uměleckých aktivit, které pořádá Centrum Bavaria Bohemia a Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem na jaře roku 2017. Akce jsou součásti Česko-německého kulturního jara 2017, iniciativy k 20. výročí podepsání Česko-německé deklarace dne 21. ledna 1997.  

Různé

·         Tipy na letní dětské tábory s němčinou v roce 2017

Přinášíme vám přehled letních táborů pro rok 2017, kde se mohou děti a mladí lidé mimo jiné procvičit či zdokonalit v německém jazyce. Seznam bude průběžně doplňován.

·         Hledají se účastníci na česko-německý workcamp v Krušných horách – HeuHoj-Camp 2017

Na česko-německý workcamp HeuHoj-Camp 2017, který se koná ve dnech 8.-16.7.2017 v Krušných horách, se hledají účastníci ve věku 17+. HeuHoj-Camp je otevřen pro všechny, kteří se zajímají o přírodu a česko-německou mezinárodní spolupráci. Můžete se těšit na kosení, jazykovou animaci a kulturní program.

Z kontaktní burzy

·         Přátelství bez hranic hledá zájemce…

…o česko-německé aktivity, které baví hra na flétnu, historie (zejména 2. sv. válka), skauting, kuželky nebo tanec.

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality