Tandem Info – květen 2017

Tandem Info - květen 2017
31. 5. 2017
Kamila Matějková
Tandem Info květen 2017

ze dne 30. května 2017

Počasí už nám výrazně dává najevo, že léto už je skutečně tady. A proto je třeba naplánovat spoustu věcí! Víte už například, kam pošlete děti na česko-německý tábor? Kam vyrazíte na zajímavé workshopy a semináře v pracovně klidných měsících? Kam můžete zajít na večerní promítání zajímavých německých filmů? Nebojte, v dnešním vydání Tandem Info Vám přinášíme mnoho tipů na česko-německé odpovědi!

Připravili jsme si pro Vás: přehled letních táborů pro rok 2017, Česko-německou školu diverzity, promítání německých filmů, nevšední divadlo utlačovaných a mnoho dalšího!

Proto si dopřejte chvilku a načerpejte inspiraci, ale pozor, některé akce jsou výrazně kapacitně omezeny, tak to nepropásněte

Měsíc plný pohody Vám přeje,

Tandem

Důležité

·         Zažij Plzeň! nabízí program pro česko-německé skupiny i na podzim 2017

Zajistěte pro svoji třídu či skupinu mládeže již dnes program na výlet v novém školním roce! České a německé skupiny se mohou i na podzim 2017 zapojit do projektu Zažij Plzeň! a s využitím prvků česko-německé jazykové animace poznat v Plzni historii, kulturu, češtinu i němčinu!

·         Tandem představuje novou publikaci a zve na Česko-německou školu diverzity

Koordinační centra srdečně zvou všechny pedagogy, pracovníky s mládeží a další zájemce z Česka i Německa na Česko-německou školu diverzity, která se koná 16.–18. června 2017 v kreativní zóně DEPO2015 v Plzni!

·         Společnými vzpomínkami ke společné budoucnosti – pozvánka na seminář dalšího vzdělávání

Tandem v rámci víceletého tématu Společnými vzpomínkami ke společné budoucnosti srdečně zve pracovníky s mládeží a pedagogy na seminář dalšího vzdělávání 21.23. června 2017 ve Výmaru.

Akce Tandemu

·         Kontaktní seminář pro odborné školy v říjnu v Plzni!

Hledáte v Německu partnerskou školu pro účely zahraničních praxí a nedaří se? Kontaktní seminář pro odborné školy by Vám mohl pomoci! Vzdělávací akce se uskuteční 6. – 8. října 2017 v Plzni. Přihlašování začalo!

·         Česko-německá škola diverzity v Plzni

Srdečně zveme všechny pedagogy a pracovníky s mládeží a další zájemce z Česka i Německa na Školu diverzity, která se koná ve dnech 16.–18. června 2017 v prostorách kreativní zóny DEPO2015 v Plzni. Společně se budeme zabývat vědomou prací s diverzitou neboli kulturní a sociální rozmanitostí, antidiskriminačním přístupem, tolerancí a respektem k jinakosti a zacházením s předsudky, stereotypy a škatulkováním (nejen) ve vzdělávání.

Finance a termíny

·         Česko-německý fond budoucnosti opět podpoří Program podpory odborných praxí!

Zapojte se do Programu podpory odborných praxí a zažádejte si do konce září o finanční podporu na realizaci odborné praxe. Díky další podpoře ze strany Česko-německého fondu budoucnosti mohou být podpořeny odborné praxe žáků v sousední zemi.

Různé Tandem

·         Česko-německé čtení a výstava v Plzni

Ve čtvrtek 8. června 2017 od 18 hodin proběhne v DEPO2015 vernisáž Texty pro otrlejší aneb tatínek psychiatr – česko-německé komiksy a ilustrace studentů FDU LS k dílům německých spisovatelů. Součástí vernisáže je čtení v češtině a němčině. Číst budou plzeňský herec Bronislav Kotiš a berlínský divadelník Matthias Bachmann.

·         Hledají se dobrovolníci

Spolek Domaslav ze stejnojmenné vesničky na Tachovsku hledá pomocníky z řad mladých lidí z Čech i Německa pro přípravy své každoroční akce Setkání/Treffen, jejíž součástí je poutní mše v kostele sv. Jakuba Většího. Termín konání je stanoven na poslední červencový víkend, tedy 28.–30. července, a přípravy budou probíhat celý předchozí týden.

·         Česko-německý videoworkshop na téma „Vlast“

Otázka, co znamená vlast, se stává v globalizovaném světě a v souvislosti s migrací stále aktuálnější. Cílem workshopu je zobrazení rozdílných přístupů k tématu „Vlast“. Přeshraniční pohled na toto téma umožňuje přitom mnohostranné ztvárnění toho, co může vlast pro jednotlivce znamenat.

Různé

·         Kam do Německa na zkušenou

Chcete žákům poradit, kam mohou do Německa na zkušenou, ale nemáte dostatek tipů? Tým ze stejnojmenného projektu Do Německa na zkušenou to udělá za Vás! Po celý rok 2017 můžete objednávat bezplatné prezentace, které poběhnou přímo na Vašich školách!

·         Metodicko-jazyková akademie SGUN 2017

Spolek germanistů a učitelů němčiny pořádá v Českém Krumlově ve dnech 21.–25. srpna Metodicko-jazykovou akademii pro učitele němčiny. Přihlašování je možné do 20. června.

·         Tipy na letní dětské tábory s němčinou v roce 2017

Přinášíme vám přehled letních táborů pro rok 2017, kde se mohou děti a mladí lidé mimo jiné procvičit či zdokonalit v německém jazyce. Seznam bude průběžně doplňován.

·         Ali Salman se seznámil s životem v Česku

Ali Salman má rád výzvy, a proto se rozhodl zapojit do Programu podpory odborných praxí. Budoucí obchodník absolvoval svoji stáž ve Slaném u Prahy, ve firmě, která připravuje zájemce na pobyt v zahraniční. V následujícím článku se dočtete o jeho zkušenostech….

·         Česko-německý tábor v Liberci

Centrum volného času ARABELA zve na společný česko-německý projekt pro děti Média a volnočasové aktivity v Liberci.

·         Hledají se účastníci na česko-německý workcamp v Krušných horách – HeuHoj-Camp 2017

Na česko-německý workcamp HeuHoj-Camp 2017, který se koná ve dnech 8.16.7.2017 v Krušných horách, se hledají účastníci ve věku 17+. HeuHoj-Camp je otevřen pro všechny, kteří se zajímají o přírodu a česko-německou mezinárodní spolupráci. Můžete se těšit na kosení, jazykovou animaci a kulturní program.

Z kontaktní burzy

·         Přátelství bez hranic hledá zájemce…

…o česko-německé aktivity, které baví hra na flétnu, historie (zejména 2. sv. válka), skauting, kuželky nebo tanec.

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality