Tandem Info květen 2015

Tandem Info květen 2015
12. 5. 2015
Dušan Brodský

Vážení příznivci česko-německé spolupráce,

s květnovým měsíčníkem Vám přinášíme aktuální přehled připravovaných akcí, seminářů a nabídek, které by mohly oslovit pedagogy, pracovníky s mládeží, ale i jednotlivce. Zájemci o téma rozmanitost a interkulturní vzdělávání se mohou ještě hlásit na připravovaný mezinárodní seminář Maultaschen und Piroggen či stále aktuální jsou dobrovolnická místa pro mladé lidi v Německu. Ráda připomenu, že česko-německá nebo česko-rakouská setkání mladých lidí je možné finančně podpořit v rámci programu Rozjeď to s Tandemem.

Pokud byste měli 30. května cestu do Plzně, zastavte se nás pozdravit v rámci Evropského dne sousedů do Riegrovy ulice, rádi Vás uvidíme.

Za Tandem, Michaela Veselá

Důležité

Webová stránka ke zdravému životnímu stylu mládeže spuštěna

Dvoujazyčná webová stránka gesundes-aufwachsen.de pro pedagogy a pracovníky s mládeží s informacemi, jak např. zatraktivnit setkání mladých lidí o programové prvky ke zdravému životnímu stylu, jaké akce Tandem k tématu připravuje či jaké projekty již úspěšně proběhly.

 Vyšší podpora pro české hospitanty do Německa

Nejlepší možná zpráva pro zájemce o hospitaci v rámci programu Učit se navzájem. Nově mají hospitantni nárok na 35 /den. Vyberte se sami či ve spolupráci s Tandemem vhodné zařízení a vyjeďte až na 3 měsíce čerpat zkušenosti a zlepšovat jazykové znalosti.

Akce Tandemu

Pozvánka na Evropský den sousedů

V sobotu 30. května 2015 odpoledne ožije 13 míst po celé Plzni zajímavým programem. Jedním z ohnisek je i Riegrova ulice, kde se můžete těšit na sousedské aktivity připravené Tandemem a dalšími organizacemi.

 Maultaschen und Piroggen aneb téma diverzity v mezinárodních výměnách mládeže

Tandem zve pracovníky s mládeží, pedagogy i jednotlivce, jež si chtějí prohloubit znalosti k diverzitě, rozmanitosti a interkulturnímu vzdělávání. Určeno pro zájemce z ČR, SRN, Polska a Ruska. Seminář proběhne od 11. do 14. června v Bad Liebenzell. Je možné se zúčastnit jen části programu.

Hledají se účastníci na Movie Action Camp v Selbu!

5.–7. 6. 2015 se v Selbu koná česko-německý  Movie & Aktion Camp. Potkají se zde mladí lidé od 14 do 26 let z Horních Franků a z Plzeňského a Karlovarského kraje. Vyzkouší si společně celou řadu sportovních aktivit a budou mít možnost celý víkend jednotlivé aktivity i natáčet.

 Čí je to město? Výměnný projekt žáků 2015

Jak k nám může město promlouvat? Jak se mne dotýká Street art? Jak se stane z nějakého města „moje město„? Máš chuť zažít Hamburk na vlastní kůži? Jsi otevřený/a poznat nové lidi a jejich způsoby, nabídnout ty své? Přihlas se do 31. 5. 2015

Workshop oživlého land artu

Vraťme se ke kořenům a oživme alespoň na krátkou dobu tajemná zákoutí zapomenutého kraje. V duchu principů landartu budeme pracovat s krajinou a oživovat ji pomocí animace. Zažijme společně jedinečnou techniku oživlého landartu a vraťme se tam, kde jsme žili společně.

Finance a termíny

Rozjeďte to s Tandemem o prázdninách

Naplánujte si na prázdniny česko-německé nebo česko-rakouské setkání mládeže a přihlašte ho do programu Rozjeď to s Tandemem! V tomto programu můžete  získat až 10.000,- Kč na Váš projekt. Program je otevřen spolkům, církevním institucím a dalším organizacím, které nabízejí volnočasovou činnost pro děti a mládež. Všechny důležité informace najdete na stránkách Tandemu, můžete se také rovnou obrátit na Kateřinu Podanou. Nedržte se při zemi, rozjeďte to s Tandemem!

Program na podporu česko-rakouských setkání mládeže

Získejte finanční prostředky na česko-rakouské setkání mládeže. Program Rozjeď to s Tandemem! podporuje nově také česko-rakouská setkání a je určen pro subjekty a skupiny pracující v mimoškolní oblasti s dětmi a mládeží od 8 do 26 let.

Za vzděláním do Německa s finanční podporou

Jste pracovník s mládeží a chcete se zúčastnit semináře, workshopu či kurzu v Německu, ale účastnický poplatek je příliš vysoký? Tandem se může podílet až do výše 80% částky na jeho uhrazení. Více o programu Vzdělávání ..

Česko-bavorské výměny pedagogů MŠ a ŠD

V průběhu celého roku 2015 je možné žádat o podporu na oboustranné výměny pro pedagogy z Česka a Bavorska. Jeďte si pro inspiraci do zařízení na druhé straně hranice!

Různé Tandem

Tipy na letní dětské tábory s němčinou v roce 2015

Přinášíme Vám přehled letních táborů pro rok 2015, kde se mohou děti a mladí lidé mimo jiné procvičit či zdokonalit v německém jazyce.

Různé

 Intenzivně se hledají se účastníci ve věku 12-15 let nebo partnerská organizace!

Účastníci na akce: 19.-25.07.2015 – Jugendherberge Hormersdorf – „Auf den Spuren des Katzengoldes“, 18.-25.07.2015 – Jugendherberge Sayda – „Montan – steinreich“ a 19.-25.07.2015 – Jugendherberge Johanngeorgenstadt „Berg-Erlebnis-Camp“.

Šprechtíme. Den s němčinou ve Zlíně 2.6.2015

V rámci kampaně Šprechtíme se koná 2.6.215 ve Zlíně Den s němčinou. Na programu bude mmj. na pozvání německého a rakouského velvyslance: Oběd ředitelů místních škol se zástupci partnerů kampaně Šprechtíme.

 Pozvánka seminář o výukové metodě Persona Dolls

Pozvánka pro rodiče, pedagogy i odbornou veřejnost na seminář, který se koná 19. 5. 2015 v MŠ Mozaika v Jihlavě. Panenky s osobností neboli Persona Dolls jsou výukovou metodou, která pomáhá mluvit s dětmi o složitých tématech a učí, jak reagovat na předsudky.

 Česko-německý tandemový kurz

Organizace GFPS pořádá letní jazykový a kulturní workshop ve dnech 7.–21. 8. 2015 v Perninku v Krušných horách. Cena kurzu je 4.200 Kč. Uzávěrka přihlášek (registrace) je 31. 5. 2015.

Jak lépe předčítat – Tipy, triky a cvičení pro aktivní předčítání

Seminář se koná 6. 6. 2015 v Goethe-Institutu v Praze. Je určen učitelům němčiny, kteří vyučují němčinu v mateřských školách a na prvním stupni základních škol.

Mezinárodní parlamentní stipendium Německého spolkového sněmu

Velvyslanectví spolkové republiky Německo vypisuje stipendijní programu praxe v Německém spolkovém sněmu v období od 1. 3. – 31. 7. 2016. Uzávěrka přihlášek je 30. 6. 2015.

 Hledají se účastníci na česko-německý tábor v Saském Švýcarsku

Na česko-německý tábor Česko-německé dobroudružné prázdniny, který se  koná ve dnech 25. 7. až 1. 8. 2015 v Saském Švýcarsku, se hledá 9 německých a 9 českých dětí se zájmem o přírodu ve věku od 8 do 12 let.

Hledají se účastníci na česko-německý workcamp v Krušných horách HeuHoj-Camp 2015

Na česko-německý workcamp HeuHoj-Camp 2015, který se koná ve dnech 27. 6. až 12. 7. 2015 v Krušných horách, se hledají účastníci. HeuHoj-Camp je otevřen pro všechny, kteří se zajímají o přírodu a česko-německou přeshranič. spolupráci.

Mezinárodní letní jazyková škola v Plzni

Západočeská univerzita v Plzni (ZČU) pořádá 26. ročník Mezinárodní letní jazykové školy, která se koná ve dnech 13.–31. 7. 2015 v Univerzitním areálu Plzeň – Bory. Uzávěrka přihlášek je 17. 5. 2015.

Z kontaktní burzy

Krajský kruh mládeže z Neustadt a. d. Waldnaab hledá skupinu mladých lidí

Krajský kruh mládeže z Horního Bavorska hledá českou skupinu mladých lidí ke společnému česko-německému setkání, kontaktní údaje najdete ZDE.

Hospitace k protidrogové prevenci za podpory Tandemu

Vyberte si z mnoha hospitačních nabídek v kontaktní burze a vyjeď te na několikadenní hospitaci do sousední země. Tandem převezme náklady na ubytování, stravování a tlumočení. Není o čem přemýšlet, jen vyjet!

Vybíráme aktuality z kontaktní burzy

Pokud hledáte projektového partnera, místo na hospitaci v Německu, skupinu mladých lidí na česko-německou výměnu žáků či dětí s volnočasovými aktivitami, zkuste naše tipy z kontaktní burzy.

Zdroj: www.tandem-org.cz

 

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality