Studentské volby do Evropského parlamentu 2019

Studentské volby do Evropského parlamentu 2019

Ve dnech 24. a 25. května se budou konat volby do Evropského parlamentu. Účast v nich bývá vůbec nejnižší ze všech typů voleb v České republice a zároveň v rámci zemí Evropské unie. Během posledních voleb, které se konaly v roce 2014, přišlo k urnám pouhých 18 % voličů, což byla druhá nejnižší účast ve srovnání s ostatními zeměmi hned po Slovensku (13 %).

Od roku 2010 organizací Studentských voleb přispíváme k aktivnímu, zodpovědnému a sebevědomému občanství budoucích prvovoličů. Nejinak tomu bude i tentokrát. Ve dnech 7. a 9. května budeme proto pořádat „Studentské volby do Evropského parlamentu“.


Kromě samotného volebního aktu „nanečisto“ se tak budou na stovkách středních škol po celé ČR studenti seznamovat se základními principy demokracie, volebním systémem, významem občanské zodpovědnosti, volebními kandidátkami a pokyny pro voliče, a to prostřednictvím dokumentárních filmů, navazujících aktivit do hodin a debat (jak se svými vyučujícími, tak s pozvanými hosty).


Střední školy, které se do Studentských voleb zapojí, od nás získají hlasovací lístky, pokyny pro voliče a volební komise, informační brožuru, plakáty, nálepky na volební urny a publikaci vydanou Evropskou komisí „EU & JÁ„. Jako bonus získají všichni vyučující, kteří svou školu přihlásí, také nedávno publikovanou metodickou příručku k mediálnímu vzdělávání „Být v obraze 2„.


V pondělí 6. května
budete mít od 13h možnost zhlédnout se svými studenty živé vysílání debaty kandidátů do Evropského parlamentu, kterou pořádáme v Kině 35. Sledujte naši facebookovou stránku nebo web JSNS.CZ, na nichž s blížícím se termínem konání debaty uveřejníme odkaz na online stream.


Registrace škol k volbám jsou již otevřeny. Pokud jejich uspořádání plánujete, nezapomeňte se přihlásit do 25. dubna, abychom Vám stihli včas poštou odeslat veškeré potřebné materiály.

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality