Staňte se Dobro-druhy

30. 8. 2017
Dušan Brodský

Máte kolem sebe děti a mladé lidi, které baví pomáhat? Nebo znáte někoho, kdo pomoc potřebuje? A máte nápad, jak získat peníze pro dobrou věc?
V Nadaci Via otevíráme program Dobro-druzi, který je zaměřený na rozvoj filantropických aktivit dětí a mládeže. V programu podpoříme až 15 týmů dětí a mladých lidí ve věku od 6 do 26 let, které se rozhodnou věnovat vlastní nápady, aktivitu, energii a čas, přípravě benefičních projektů, jejichž výtěžky pak darují na dobrou věc. Náplní projektů mohou být různé benefiční akce například běhy, bazary, divadelní představení, koncerty apod. Od teď až do 19. října 2017 se do programu mohou hlásit týmy – například školní třídy, oddíly, skupiny vysokoškoláků, návštěvníci nízkoprahových klubů či party kamarádů, které se pod vedením dospělého patrona (učitele, vedoucího kroužku, rodiče atd.) rozhodnou pomoci třeba osamělým seniorům, dětem z dětského domova, spolužákovi s hendikepem, místnímu útulku pro opuštěná zvířata či jinému dobročinnému účelu.
Mladí filantropové, kteří budou do programu vybráni, získají od Nadace Via metodickou, konzultační i finanční podporu. Konkrétně každý tým získá mj. bezplatnou účast na úvodním rozvojovém a vzdělávacím setkání, příspěvek 5 000 Kč na organizaci benefiční akce a zdvojnásobení celkového výtěžku beneficí do výše 20 000 Kč.

Chcete se do programu Dobro-druzi přihlásit? Pokračujte na www.nadacevia.cz/dobro-druzi.

Zajímá vás, kdo byli účastníci minulého ročníku a jak a kde pomáhali? Seznamte se s nimi a jejich benefičními projekty.

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality