Staň se členem/ členkou Česko-německého fóra mládeže!

Staň se členem/ členkou Česko-německého fóra mládeže!
27. 5. 2015
Dušan Brodský
Česko-německé fórum mládeže vypisuje výběrové řízení na členy 9. funkčního období, které začne v září 2015.
Zastřešující téma zní Kde jsem doma? Wo bin ich zuhause?
 
Hledají se mladí lidé, kteří mají zájem diskutovat o aktuálních tématech a chtějí poznat své vrstevníky z ČR a z Německa a mají chuť se podílet na vytváření česko-německého dialogu a společně s dalšími mladými lidmi šířit názor mladých na dané téma.
Pokud jsi ve věku 16 až 25 let, cestuješ rád do sousední země, pak se neváhej příhlásit!
Co je Česko-německé fórum mládeže?
 
Fórum mládeže je projekt, který skupině 30 mladých lidí z Česka a Německa nabízí možnost pravidelně se scházet a zabývat se zastřešujícím tématem. Společně si položíte otázku „Kde jsem doma?“, budete o ní diskutovat s experty a budete ji zkoumat z různých úhlů ppohledu. Kreativitě se meze nekladou: rozhovory s experty a politiky, přeshraniční dotazník, flashmob, společný internetový blog…
Jak vše probíhá?
 
Fórum mládeže začne v září 2015 a skončí v březnu 2017. Všech 30 členů se sejde celkem čtyřikrát na plenárních zasedáních, která se budou konat střídavě v Česku a Německu. Můžete se těšit na zajímavé workshopy, diskuze a společné zážitky. Na prvním plenárním zasedání vzniknou menší pracovní skupiny. Ty se následně setkají ještě třikrát. Na funkční období navazuje pětiměsíční překlenovací doba, která slouží ke komunikaci výsledků pracovních skupin.
Cestovné, ubytování i strava jsou hrazeny.
Máš chuť se přidat? Neváhej a přihlas se!
 
Kde? Přihlášku pošlete na info@cnfm.cz
Kdy? Do 25. června 2015
Jak? Zasláním strukturovaného životopisu a motivačního dopisu. Ten můžeš pojmout i kreativně (např. koláž, video, plakát…)
Především by mělo být zřetelné, proč se chceš stát členem/ členkou, a jaký aspekt tě osobně zajímá na tématu „Kde jsem doma?“.
Znalost němčiny je výhodou, ale ne předpokladem.

 

Zdroj: www.nicm.cz

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality