Soutěž pro děti a studenty – Bezpečnost na internetu

Soutěž pro děti a studenty - Bezpečnost na internetu
13. 10. 2015
admin

do 15.11.2015 je možné se zapojit do soutěže v projektu Kraje pro bezpečný internet.

O co jde? Na webu www.KPBI.cz je k dispozici soutěžní kvíz pro děti od 6 do 19 let (kvíz je rozdělen podle věkových kategorií) s možností vyhrát chytrý mobilní telefon Lumia. Stačí správně odpovědět na 20 otázek (u kategorie nejmladších děti je v kvízu jen 10 otázek) a pak mít trochu štěstí při losování.

Losování o chytrý mobil proběhne ještě dvakrát – za měsíc říjen a za měsíc listopad. Jak již název projektu prozrazuje, všechny kvízové otázky jsou na téma bezpečnosti na internetu. Před vlastním kvízem je možné si projít elearningové lekce, kde lze najít odpovědi na kvízové otázky.

Hlavním cílem projektu Kraje pro bezpečný internet je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. V projektu je zapojeno již deset krajů.

Kromě e-learningový kurzů a soutěží pro děti a studenty je připraven kurz pro rodiče a dospělé a do konce roku budou připraveny a spuštěny kurzy pro pedagogické pracovníky. Změnou grafiky projdou loňské kurzy pro sociální pracovníky a pro policisty. Odborný obsah kurzů připravilo Národní centrum bezpečnějšího internetu, odborným partnerem a dodavatelem cen pro výherce soutěží je společnost Microsoft.

Zdroj: www.nicm.cz

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality