Služby ICM Č. B.

Služby ICM Č. B.
26. 2. 2018
Dušan Brodský

Hlavní činností Informačního centra pro mládež České Budějovice (ICM Č. B.) je poskytování informací a poradenství mládeži a široké veřejnosti v následujících oblastech:

  • vzdělávání v ČR a zahraničí
  • práce v ČR a zahraničí
  • cestování v ČR a zahraničí
  • volný čas
  • sociálně patologické jevy
  • občan a společnost
  • mládež a Evropská unie
  • zdraví a ekologie
  • regionální informace

Poskytování informací a poradenství

Všechny informační a poradenské služby podáváme bezplatně. K dispozici jsou v elektronické podobě na našich stránkách a Facebooku. ICM Č. B. můžete navštívit osobně na adrese Husova 45, České Budějovice, kde najdete řadu informačních a propagačních materiálů. Pracovníci vám rádi osobně poradí. Obrátit se na nás můžete také prostřednitvím e-mailu icmcb@radambuk.cz, jsme k dispozici v pracovní době na telefonním čísle +420 775 644 828.

Podáváme aktuální regionální informace. Každý týden vydáváme a rozesíláme Tipy pro volný čas v Jihočeském kraji.

Zázemí ICM Č. B.

Návštěvníkům ICM Č. B. nabízíme možnost práce na počítači. Návštěvníci mohou využívat internetové připojení, tisknout, vázat nebo laminovat dokumenty.

Ve spolupráci se zřizovatelem provozujeme půjčovnu vybavení pro spolky pracující s dětmi a mládeží. Dále si v ICM Č. B. můžete prohlédnout a objednat téměř všechny publikace z nakladatelství Mravenec.

Vzdělávací činnost

Nabízíme vzdělávací a přednáškové kurzy pro děti, mládež a dospělé, podílíme se na dalším vzdělávání pedagogických pracovníků. Ve spolupráci se zřizovatelem nabízíme řadu vzdělávacích kurzů.

Připravujeme programy pro školy, věnujeme se preventivní činnosti.

Studentům Jihočeské univerzity nabízíme možnost praxe.

Prodejní místo

Jsme prodejním místem vstupenek na kulturní a společenské akce – CBsystem.

Nabízíme prodej Evropské karty mládeže – EYCA. Evropská karta mládeže EYCA (European Youth Card) je mezinárodní identifikační průkaz pro mladé. Nejedná se o slevovou kartu pouze pro studenty, v České republice ji mohou získat všichni lidé ve věku 5 – 30 let. Kartu je také možné využít jako průkaz totožnosti pro děti mladší 15 let.

Jsme oficiálním distribučním místem KAPesního KAtalogu volného času.

Nabídka vlastní prezentace

Veřejnosti nabízíme možnost prezentace, a to především v oblastech zaměřených na děti a mládež – přednášky, besedy, zájmové činnosti, výstavy.

Organizujeme maturitní plesy, koncerty, semináře, besedy a klubové akce,samozřejmostí je pronájem prostor pro tyto akce s bohatým zázemím a technickým vybavením.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality